1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AK Partili vekilin danışmanına ihraç
AK Partili vekilin danışmanına ihraç

AK Partili vekilin danışmanına ihraç

AK Partili vekilin danışmanı KHK ile ihraç edildi.

A+A-

AK Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya 1 Kasım seçimlerinden sonra İstanbul Emniyeti’nde komiser yardımcısı olarak çalışan kuzeni Halit Çetinkaya’yı Meclis’te birinci danışmanı yaptı.

 

Komiser Çetinkaya ise 677 sayılı KHK ile memuriyetten ihraç edildi. Gerek kendisine gerekse danışmanlığını yaptığı AK Partili milletvekiline neyle suçlandığı bildirilmedi.

 

Sözcü gazetesinden Kamil Elibol'un haberine göre  Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, danışmanının babasının amcasının oğlu olduğunu ifade etti. Akrabası Halit Çetinkaya hakkında şu ana kadar hukuki bir süreç olmadığını belirten AKP'li vekil şöyle konuştu: “Birinci danışmanım hakkında idari bir soruşturma açılmadı, doğrudan ihraç edildi. Hakkında henüz adli bir soruşturma da yok. KHK ile memuriyetten atılması bizim için de sürpriz oldu. Birlikte çalıştığımız dönemde FETÖ ile irtibatı ya da iltisakı olduğu yönünde hiçbir şüphem olmadı. Hakkında adli bir soruşturma açılırsa ve oradan aklanırsa tekrar Meclis'e yanıma alacağım. O yüzden kendime birinci danışman almadım. Halit'in durumunu bekliyorum.”

 

AK Parti Milletvekili Salih Çetinkaya, “Birlikte Kırşehir'de demokrasi nöbeti tuttuk” dedi.