1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ak Parti'nin gündemi seçim!
Ak Parti'nin gündemi seçim!

Ak Parti'nin gündemi seçim!

Şentop, partisinin Trabzon’da düzenlenen AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı Bölge Toplantısına katıldı.

A+A-

AK Parti İstanbul Milletvekili ve Seçim İşleri Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, partisinin Trabzon’da düzenlenen AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı Bölge Toplantısına katılarak partililere hitap eti. Şentop, 7 Haziran 2015’de yapılacak seçimlerden başarı ile çıkacaklarını belirterek paralel yapıyla sonuna kadar mücadelelerini sürdüreceklerin söyledi.

AK Parti Seçim İşleri Bölge İstişare toplantısı Trabzon’da yapıldı. Pelitli’de bir otelde düzenlenen toplantıya AK Parti İstanbul Milletvekili Seçim İşleri Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, SKM Başkanı Mustafa Aktaş, AK Parti Yüksek Seçim Kurul Temsilcisi Av. Şeref Malkoç, AK Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ilçe başkanları ve teşkilat mensupları katıldı.

Şentop "Trabzon’dan, Türkiye’nin ve dünyanın merkezinden size hitap edeceğiz. Bu bölge toplantılarımızın üçüncüsü. Seçime yönelik hazırlık çalışmalarımızı gözden geçiriyoruz. Bizim seçim anlayışımız, seçimlerin biri bitince, sandıklar kapatılınca diğer seçimin startı verilir. Seçimden seçime çalışıp, hazırlık yapan siyasi parti değiliz biz. Onlar geride kaldı. Aralarında birkaç tanesi parlamentoda bulunuyor ama, onlar ya zihniyetlerini değiştirecekler ya da diğer partiler gibi tarihe gömülecekler. Biz bu ana kadar yapılan çalışmaları gözden geçireceğiz. 10 Ağustos’ta bir seçim yaşadık. Milletin oyları ile ilk kez cumhurbaşkanı seçildi. Bu seçimlerde aldığımız sonuç, 20 Mart’ta alınan sonuç, AK Parti kuruluşundan itibaren girdiği bütün seçimlerde başarıyla çıktı. Türkiye’de arka arkaya üç seçim kazanan bir DP bir de AK Parti var. DP darbe yüzünden dördüncü seçimi görememiştir. Biz 7 Haziran’da inşallah Türkiye’de bir tarih yazacağız. AK Parti her seçimde oylarını artırarak kazanmıştır. Bu da bizim tek özelliğimizdir. Sağından solundan cemaatinden paralel yapısından geleceksiniz hem de oyunuzu artıracaksınız. Bu tablo Türkiye siyasetinde AK Parti’nin millet tarafından benimsendiğini gösteriyor. CHP’liler bile Kılıçdaroğlu’na başbakanlığı yakıştıramıyorlar. MHP’ye böyle bir soru bile sormuyorlar. Anketlerde bu çıkıyor hep. Kendi oy verdikleri parti dahil ülkeyi AK Parti’den başkasının yönetmesini istemiyorlar. Muhalefette çok şey atıyorlar. Muhalefet atışın serbest olduğu bir alan mıdır? Neden düşünüp araştırmıyorsunuz?. AK Parti Türkiye’nin meseleleri için kurulmuş siyasi harekettir” diye konuştu.

Parelel yapı ile mücadele konusuna da değinen Şentop, şunları söyledi: "Milletimiz bu tabloyu gördü. Milletimizin görüşünü 30 Mart’ta aldık, desteğini açıkça ifade etti. Milletimiz burada kimin haklı kimin haksız olduğunu bu mücadelede ne kadar gerekli olduğunu anlamış vaziyette. Seçimin sonucu çok açık bir şekilde bunu ortaya koyuyor. Sonuna kadar mücadeleye destek veriyor. Türkiye’de bir çok darbe oldu, darbe teşebbüsü oldu. Hepsinin ortak noktaları var, ayrılan noktaları var. Bütün darbeler uluslararası irtibata sahiptir. Mutlaka uluslararası müsaade olmaksızın açık veya kapalı üstü örtülü bir şekilde müsaade olmaksızın darbe olmaz. Türkiye’de hiç olmaz. 12 Eylül 1980 darbesini yapan CIA ve çocukları. CIA yetkilileri böyle ifade ediyor. Uluslararası müsaade vardır darbelerle ilgili. Darbecilerin çoğu uluslararası bir proje gerçekleştirmek için hareket etmemişler. Hepsinin kendine göre bir manada yerel, lokal bir takım hedefleri vardır. Anarşiyi durdurmak, kardeş kavgasına son vermek. 17 ve 25 Aralık operasyonları Türkiye tarihinde ilk defa Türkiye içindeki bir yapının bir uluslararası projenin taşeronluğunu üstlendiği bir darbe teşebbüsüdür. Tamamen taşeronluk, bir uluslararası proje. Nedir bu proje.

Geriye doğru bir bakın bu paralel yapının yapmış olduğu çalışmalara hazırladığı dosyalara falan bir bakın hepsi nereye kadar gidiyor 'one minute' olayına kadar gidiyor. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yeter artık dediği o güne kadar gidiyor. Hemen akabinde uluslararası proje başlatılıyor Türkiye’de ilk hedef Recep Tayyip Erdoğan’ı Türkiye siyasetinden tasviye etmek. İşte bu uluslararası proje Türkiye’de kime yaptırılsın. Gelip de dışarıdan yaptıramazlar bunu. Artık TSK anayasa kanun diyorsa ona uyarım onu yaparım diyor. Kime yaptıracaksın var mı organize başka bir güç. İşte var paralel yapı organize güç burada bekliyor ve ihaleyi alıyor, taşeronluğu üstleniyor. Ve Türkiye’de uluslararası bir projenin taşeronluğunu yapmaya kalkıyorlar, teşebbüs ediyorlar. Biz buna müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Millette müsaade etmeyecek.”