1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Akar: Kanmayın !
Akar: Kanmayın !

Akar: Kanmayın !

12 Haziran seçimlerine çok az bir zaman kala DP Trabzon il başkanı Ali Akar’dan seçmene yönelik çok dikkat çekici bir açıklama geldi.

A+A-

“Ajanlara kanmayın , inanmayın , moralinizi yüksek tutun ve mutlaka ‘Partimize oyunuzu verin!” uyarısında bulunan Ali Akar, elde edilen en son aritmetik verilerle, AKP’nin oylarının düşüşte, DP oylarının ise yükselişte olduğunu söyledi.

 Trabzon özeli için dikkat çekici bir aritmetik hesaplamasında bulunan Akar, seçmenin dikkatine diyerek aktardığı bilgiler şöyle: “Her parti eski oydan hesaplama yapıyor. CHP ve MHP’nin yaklaşık 60 bin civarında eski oyları var. İkinci vekil çıkarmak için  en az 35 bin oya ihtiyaçları var. Haydi hayırlısı. Gelelim DEMOKRAT PARTİ ‘ye.DYP,ANAP,BTP eski oyları toplamı yaklaşık 40 bin civarındaydı. Bu rakama 20 bin oy ilave ettiğinde rahatlıkla bir vekil çıkarırız. CHP ve MHP’ nin ikinci vekili çıkarma şansından ,DP’nin bir vekil çıkarma şansı çok çok daha fazladır.

Karşımızdaki partiler rakipleriniz moralinizi bozmak baskı altına almak için yeni propagandalar geliştirirler.Bunlar tamamen paralı ajanlardır. Barajı geçemezsiniz derler kesinlikle  inanmayın, inanmadığınız gibi siz olnaların oylarını isteyin ve oyunlarını bozun. Trabzon’da oy kullanma oranı %80 civarında olduğuna göre geçerli oy sayısının  420 bin ile 440 bin arasında olacağı kanaatindeyim.  Bu oyun  %10’u   olan 44 bin oyu alsak barajı aşarmıyız? Evet .Tüm Demokratlara sesleniyorum ve de diyorum ki baraj için 44 bin, Milletvekilliği için 55 bin oyu geçmemiz halinde bir vekil çıkartırız. Bizim bir vekil çıkarmamız için 15 bin oya ihtiyacımız varken  CHP ve MHP’nin  ikinci vekili çıkarmak için 35 bin oya ihtiyaçları var. Sevgili demokratlar, kendinizi görevli sayın . Her sandıkta en az 26 oy çıkaralım Bayrak için,Toprak için, Millet için, bölünmez bütünlüğümüz için ayağa kalkın. Açılım adı altında  PKK’yı kucağına alanlara ders verin. Eş başkanlığı döneminde  Müslüman ülkelere her türlü yıkımı  yaptıranlara ders verin.İhlas ile yola çıkıyoruz. Bu sorunları Allah’ın izniyle ancak ve ancak biz aşarız.

 

Not:lütfen bu haberin tamamı kesilmeden yayınlansın!