1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Akar'dan Diyarbakır ve Batman'a ziyaret
Akar'dan Diyarbakır ve Batman'a ziyaret

Akar'dan Diyarbakır ve Batman'a ziyaret

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Diyarbakır ve Batman illerinde inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

A+A-

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Diyarbakır ve Batman illerinde inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

 

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar; 03 Nisan 2017 tarihinde, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ile birlikte Diyarbakır ve Batman illerinde inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

 

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden Akar'ın ziyaretleriyle ilgili yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

 

"Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve beraberindeki heyet ilk olarak Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'u makamında ziyaret etmiş, daha sonra Sur bölgesi İçkale mevkiinde bulunan müze kompleksini ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 16'ncı Kolordu Komutanı iken kullandığı karargah binasını ziyaret etmişlerdir.

 

Müteakiben Sur bölgesindeki esnafla sohbet eden Orgeneral Akar, Diyarbakır'da sırasıyla 7'nci Kolordu Komutanlığı ve Lice 1'inci Jandarma Komando Alay Komutanlığında inceleme ve denetlemelerde bulunmuştur.

 

Ardından Batman'a geçen Orgeneral Akar, ilk olarak Batman Valisi Ahmet Deniz'i makamında ziyaret etmiş, daha sonra Batman İl Jandarma Komutanlığı ve 14'üncü İnsansız Uçak Sistemleri Üs Komutanlığında incelemelerde bulunmuştur."