1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Akçaabat'ta çözülemeyen sorun!
Akçaabat'ta çözülemeyen sorun!

Akçaabat'ta çözülemeyen sorun!

Yılan hikayesine döndü...

A+A-

Akçaabat Belediyesi tarafından 2010 yılının Ocak ayında turizmi geliştirmek ve istihdamı artırmak üzere turistik otel ve üretim tesisleri yapılması şartıyla Korlus Anonim Şirketi’ne 20 yıllığına kiraladığı restore edilen eski Tekel binaları, Belediye’nin sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetmesinin ardından yeniden Belediye’nin uhdesine geçti.

 

Firmanın, sözleşme hükümlerine uymaması nedeniyle sözleşmesini iptal eden ve tahliyesini isteyen Akçaabat Belediyesi’ne karşı açtığı itiraz davasının Trabzon İdare Mahkemesi tarafından reddedilmesinin ardından, yine boşaltılmayan bina Akçaabat Kaymakamlığı tarafından tahliye edildi.

 

Firmanın rızaen tahliyeye yanaşmaması üzerine Akçaabat Kaymakamlığı tarafından oluşturulan ve aralarında Trabzon Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi, Akçaabat Belediyesi zabıtası, Akçaabat Emniyet Müdürlüğü polisleri, Akçaabat Sağlık Müdürlüğü ve Akçaabat Çoruh Edaş İşletme Başmühendisliği ekipleri ile infaz memurlarından oluşturulan heyet  tahliyeyi gerçekleştirdi.

 

Binanın kapılarının çilingir yardımıyla açılmasının ardından içerideki eşyaların yediemine teslim edilmesiyle tamamlanan sürece firma yetkililerinden kimse nezaret etmedi.

 

Akçaabathaber