1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. AKÇAY İNCE ELEYİP SIK DOKUYOR
AKÇAY İNCE ELEYİP SIK DOKUYOR

AKÇAY İNCE ELEYİP SIK DOKUYOR

Trabzonspor'da oyuncuların forma girmesi, Akçay'ın oyuncu seçimini zorlaştırdı. Yabancı kontenjanı olması sebebiyle de yabancı oyuncular arasında adeta forma savaşı başladı.

A+A-

Trabzonspor'da sakatların iyileşmesi ve futbolcuların form grafiğinin artması teknik heyeti futbolcu seçiminde zora sokarken, yabancı kontenjanı nedeniyle bazı futbolcular arasında da tribüne gitmemek için adeta büyük savaş başladı. Teknik Direktör Mustafa Akçay, kafasındaki ideal 11'i şekillendirse de Giray Kaçar, Janko ve Colman'ın iyileşmesi, Emre Güral, Abdülkadir ve Soner'in ise forma için hırslı gözükmesinin sıkıntısını çekiyor.

Özellikle 6 yabancı kontenjanı nedeniyle 18 kişilik kadroya alacağı isimleri belirleme konusunda seçici davranan Akçay’ı sıkıntılı bir süreç bekliyor. Yabancı oyunculardan Malouda, Bosingwa, Adrian, Henrique ve Zokora, Akçay'ın ilk 11'deki değişmez isimleri oldular. Janko, Colman, Sol Bamba ve Alanzinho ise kadroya girecek 6'ncı oyuncu olabilmek için büyük bir rekabet içine girdi. Özellikle Colman'ın sakatlığının düzelmesi ve oynayacak duruma gelmesi, Janko'nun da performansının yükselmesi, bu iki oyuncuyu Sol Bamba ve Alanzinho'dan bir adım öne çıkarttı.