1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. AKÇAY’DAN HAKEME TEPKİ!
AKÇAY’DAN HAKEME TEPKİ!

AKÇAY’DAN HAKEME TEPKİ!

danaspor karşılaşması sonrasında Mustafa Reşit Akçay basına konuştu.

A+A-

Adanaspor karşılaşması sonrasında Mustafa Reşit Akçay basına konuştu. Yaptığı açıklamada hakemin tanrı değil adil olmaya çalışması gerektiğini vurguladı. Hakemlerden emeklerine saygılı olmalarını, şampiyon dahi olmasalar adil bir oyun sergilediklerini söyledi.

1461 Trabzon Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, maçın hakemi Ali Palabıyık'a tepki göstererek, "Sadece tanrı olmaya kalkan hakemlere tanrı olmalarını değil, adil olmaları gerektiğini bir kez daha hatırlatıyorum" dedi.

Maçın ardından basın mensuplarının karşısına geçen Akçay, Adanaspor'un coşkulu oynayacağını bildiklerini belirterek, "Adanaspor ofansif güçlü oyunculara sahip. Bizde deplasmanda oynamamıza rağmen oyunu dengede tutmaya çalıştık ve son 3 dakikaya kadar dengede tutarak devam ettik.

Ancak meslek hayatım boyunca hiç dil uzatmadığım ve eleştiri yapmadığım bir müessesenin 8-9 maçtır bize şuursuzca baskısı ve bizim çocukların emeklerine yapılan saldırı bizi üzmekte.

Kendi adıma değil onların emekleri adına saygı istiyorum hakem camiasından. Biz şampiyon olmayabiliriz ama bir onurlu bir mücadele yapıyoruz. Tanrı olmaya kalkışmaları oldukça üzücü.

Onlardan beklenen tanrı olmaları değil adil olmalarıydı. Sadece tanrı olmaya kalkan hakemlere tanrı olmaları değil adil olmaları gerektiğini bir kez daha hatırlatıyorum" diye konuştu.