1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Akçay'dan Legia Varşova maçı öncesi açıklamalar...
Akçay'dan Legia Varşova maçı öncesi açıklamalar...

Akçay'dan Legia Varşova maçı öncesi açıklamalar...

Trabzonspor Teknik Direktörü Akçay, Varşova karşısında yenilgiyi akıllarından geçirmediklerini söyledi.

A+A-

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, Varşova karşılaşmasının ilk maça oranla daha zor geçeceğini düşündüğünü söyledi. “İlk müsabaka da özellikle kalecimizin çok iyi oyunuyla zor durumlardan kurtulduğumuz bir maçtı” diyen Akçay, “İkinci maçta sahada seyircisini de yanına alan bir Legia olacak. Varşova seyircisiyle iyi işler çıkarıyor. Ama üstesinden gelmeye çalışacağız. Koşan, dinamik bir karşı mücadele edeceğiz” diye konuştu.

Akçay, 8 ila 10 puan arasında toplayan takımın gruptan çıkacağına inandığını da vurgulayarak, “Biz anlayış olarak ligde de Avrupa maçlarında da kendi oyun yayımız var ve o oyun yayının içerisinde oynayan bir takımız. Rakibin hocasının bizi iyi analiz ettiğini düşünüyoruz. Rakibimizin hareket alanlarını kısıtlamaya, sonra da kendi istediklerimizi yapmaya çalışacağız. Seyircisini arkasına alan coşkulu bir Legia karşısına stratejik olarak bir puan anlayışıyla sahaya çıkmanın uygun olduğunu düşünüyoruz ve o anlayışımızı sürdüreceğiz” dedi.

Akçay, “9 maçtır kaybetmiyorsunuz, bunun olumlu veya olumsuz yönleri olur mu?” şeklindeki soruya ise şöyle cevap verdi: “Bunun biriktirdiği katkılarda olabilir ama bunun rakibimizin motivasyonuna katkısı da olabilir. Bir bıçak sırtı gibi hem bize hem rakibe katkı yapabilir. Rakibimiz bunu motivasyon aracı olarak kullanarak bize karşı daha hırslanabilir. Genel olarak takım savunmasıyla eylem bütünlüğü içinde oynadığımız için şu anda rakipten her hangi bir oyuncu ile ilgili özel bir stratejimiz yok” dedi.