1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. AKP Broşürünü almadı saldırıya uğradı!
AKP Broşürünü almadı saldırıya uğradı!

AKP Broşürünü almadı saldırıya uğradı!

Trabzon'un Akçaabat İlçesi'nde, ayakkabı boyacılığı yapan 23 yaşındaki Celal Baştan, AK Parti'lilerin dağıttığı seçim broşürünü almadığı için bir kişinin saldırısına uğradığı iddiasıyla şikâyetçi oldu.

A+A-

Olay, Dürbinar Mahallesi Kasap Sokak'ta dün sabah meydana geldi. İlçe merkezinde ayakkabı boyacılığı yapan Celal Baştan, iddialara göre AK Parti'ye ait seçim aracının camından uzatılan broşürü almadı. Bunun üzerine aracı durdurarak inen partili 38 yaşındaki Cengiz Altıntepe, iddiaya göre boyacı Baştan'a hakaret etti ve elindeki tahtayla vurdu. Baştan da Altıntepe'ye işinde kullandığı tabure ile karşılık verdi.

Araya giren çevredekiler kavgayı ayırırken olaya polis müdahale etti.

Celal Baştan, getirildiği karakolda, Cengiz Altıntepe'den şikayetçi oldu. Baştan, geçimini ayakkabı boyacılığı ile sağlamaya çalıştığını belirterek, "Seçim aracının camından broşür vermek istediler. Ben de 'Gidin başımdan' dedim. Bunun üzerine küfür ve hakaret ettiler. Bir anda neye uğradığımı şaşırdım. Bana saldırdılar. O kişiden şikayetçiyim" dedi.

Seçim görevlisi Cengiz Altıntepe ise Emniyet'te alınan ifadesinde suçlamaları kabul etmedi. Taraflar alınan ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, olayla ilgili soruşturmanın sürüdüğü öğrenildi.