1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AKP önünde 'Trabzon ekmekli“protesto!
AKP önünde 'Trabzon ekmekli“protesto!

AKP önünde 'Trabzon ekmekli“protesto!

Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) üyesi bir grup, siyasi parti liderlerinin seçim meydanlarında kullandığı üslubu Ak Parti Genel Merkezi önünde 'Trabzon ekmeği' ile protesto etti.

A+A-

HAS Parti üyesi yaklaşık 20 kişi, AK Parti Genel Merkezi önünde toplandı. Çeşitli pankartlar taşıyan grup üyeleri yanlarında 'Trabzon ekmeği' de getirdi.

Grup adına konuşan Ankara İl Başkanı Yardımcısı Rabia Başol, seçim alanlarında siyasi parti liderlerinin kullandıkları üslubu eleştirdi.

Siyasetin ahlak, örf ve adetten koparıldığını belirten Başol, "Siyasi nezaketten yoksun devlet ve siyaset adamlarının düştüğü seviye için geleceğimizin teminatı gençler olarak utanıyor, hayâ ediyoruz. "Ülkemizin alt katını ekonomik, ahlaki ve bölücü terör yangını sarıp sarmalamışken, üst katında kapris ve komplekslerinizle zamanı tükettiğinizin farkında mısınız. " şeklinde konuştu. Başol, liderlerin meydanlardaki üslubuna dikkat etmesini istedi.

Eyleme destek veren HAS Parti Genel İdare Kurulu üyesi, Ankara 1. Bölge milletvekili adayı Ahmet Münir Yaşar ise getirdikleri Trabzon ekmeğini göstererek, insanların ekmek kavgasında olduğunu, ekmeğin büyük bir bölümünün ise başkaları tarafından yenildiğini savundu. Siyasi parti liderlerinin miting meydanlarında birbirlerine hakaret ettiğini dile getiren Yaşar, halkın ise ekmek kavgasında olduğunu anlattı.

Meydanlardaki üslubu reddettiklerinin altını çizen Yaşar, "Kavgaya, kamplaşmaya, küfüre, hakarete dayalı siyaseti reddediyoruz. İstişareye uzlaşmaya dayalı siyasete davet ediyoruz. ve bu ekmeğin 74 milyona adil olarak bölüştürülmesini istiyoruz. " dedi.

Yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşen eylem, açıklamanın ardından son buldu. Grup üyeleri olaysız bir şekilde dağıldı.