1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AKP TANITIMINDA SOĞUK RÜZGARLAR!
AKP TANITIMINDA  SOĞUK RÜZGARLAR!

AKP TANITIMINDA SOĞUK RÜZGARLAR!

Ak parti Trabzon İl Başkanlığı tarafından organize edilen ve bu sabah Zorlu Grand otelde tüm aday adayları ile basın mensuplarının buluşturulduğu kahvaltıda ilginç anlar yaşandı.

A+A-

Gazetecilerin adaylara yönelttiği sorular esnasında aday adayı şeref Malkoç’a yöneltilen ‘ Temayül sonuçlarının objektifliği tartışılıyor. Ancak basına yansıyan sonuçlarda birinci gözüküyorsunuz. Bunun bir değerlendirmesini yapar mısınız’ şeklindeki soruya Malkoç;

‘Aslında bu sonuçlar kamuoyuna yansımamalıydı. Partimizin tüzüğüne aykırı bir durum. Türkiye’de tüm illerden sadece bir kaçında sonuçlar Genel Merkez den sızdırılmış. Maalesef Trabzon’da sızdırılmış. Bunlar olmaması gereken şeyler. Ben her alanda hizmete hazırım. Temayül sonuçlarına bir yorumda bulunmam doğru olmaz’ cevabını verdi.

Daha sonra benzer bir soru ise aday adaylarından eski Devlet Bakanı Eyüp Aşık’a soruldu. Aşık Şeref Malkoç’a atıfta bulunarak , ‘ Sayın Malkoç’un dediği gibi bunlar kamuoyuna sızdırıldı. Sanırım bilinçli olarak bunu birileri yaptı. Fakat şunu söyleyeyim ki Şeref beyin birinci gösterildiği sonuçlar, tamamen düzmece. Doğru sonuçlar değil. Bunu kim neden yaptı bilmiyorum fakat, 30 yıllık siyasi tecrübeme dayanarak arkadaşlarıma şunu öneriyorum; bu tür hileli, kamuoyu oluşturmaya dönük hamleler hiç kimseye yarar sağlamadı ve sağlamaz da!’ dedi.

Eyüp Aşık, Ak Parti il yönetimine de teşekkür ederek, ‘Sayın il Başkanımız ve arkadaşları mükemmel bir organizasyon yaptılar. Onlara teşekkür ediyorum’ dedi.