1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Akyazı için moralleri bozan haber!
Akyazı için moralleri bozan haber!

Akyazı için moralleri bozan haber!

İşte detaylar...

A+A-

Trabzonspor taraftarlarının ve camianın dört gözle bitmesini beklediği Akyazı Stadı için kötü haber geldi.

Bordo mavili yöneticiler daha önce Süper Lig'in 11. haftasında oynanacak Antalyaspor karşılaşmasının Akyazı'da oynanacağını söylemişti.

Ancak son yaşanan gelişmeler doğrultusunda Antalyaspor maçının Akyazı'da oynanmasının mümkün olmadığı kaydedildi.

Özellikle saha zemininin beklenenden daha uzun sürede tamamlanacağı öğrenildi. Akyazı'ya geçiş işleminin biraz daha zaman alacağı ifade edilirken bordo mavili yönetimin tüm eksiklikleri bittikten sonra statı devralmak istediği belirtildi. 

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Gencağa Meriç yaptığı açıklamada; "Spor Bakanlığı Akyazı Stadyumunu TOKİ’den devralacak gerekli incelemeleri yapacak ardından stadı biz devralacağız. Biz de statda bazı düzenlemeler yapacağız" dedi.

Akyazı’da ne zaman maç oynanacağının kesinleşmediğini ifade eden  Meriç, "Yağmurlu havalarda HİBRİT çim ekim işlemi yapılamıyor. Bütün bu işlemlerde sona doğru gidildikçe Stat da maç oynama tarihi kesinleşmiş olacak. Akyazı stadyumunda 18 Aralık'tan önce maç oynanabilir.18 Aralık'ta yapılacak protokol açılışında sembolik maç bile oynanabilir. Yapılan çalışmalarda gelinen sonuçlar net tarihi ortaya çıkaracak" dedi.

Resmi açılış için açıklanan 18 Aralık tarihinin ise hala geçerli olduğu bildirildi.