1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Akyazı için son tarih!
Akyazı için son tarih!

Akyazı için son tarih!

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, yeni stadın açılış tarihini “2015 Ağustos” olarak açıkladı.

A+A-

Trabzonspor’un yeni sezonda maçlarını oynaması beklenen Akyazı Spor Kompleksi içindeki 40 bin kapasiteli stadyum inşaatıyla ilgili koordinasyon toplantısı düzenlendi.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu başta olmak üzere, Akyazı Spor Kompleksi inşaatıyla ilgili tüm kurumların yetkilileri dün şantiye sahasında bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Vali Öz, stadın teslimi için 2015 Ağustos ayını hedeflediklerini belirterek, "Bu toplantıyı da TOKİ, Karayolları, Büyükşehir Belediyesi ve elektrik idaresi gibi kompleksin inşaatıyla ilgili tüm kurumların temsilcileriyle koordineli bir çalışma yapabilmek için düzenledik" dedi.

Şehrin simgesi olacak

800 bin metrekare alanda yapılan Akyazı dolgusu ile Trabzon’un önemli sosyal, kültür, turizm ve spor tesislerine kavuşacağını kaydeden Trabzon Belediye Başkan Osman Gümrükçüoğlu, "Bu proje ile sporda zirve bir kent olan Trabzon yeni spor tesisleri kazanacak. Futbolda ülkede önemli bir yıldız olan Trabzonsporumuz 2015-2016 futbol sezonunda maçlarını Akyazı stadında yapacak" şeklinde konuştu.