1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Akyazı’da hareketli saatler!
Akyazı’da hareketli saatler!

Akyazı’da hareketli saatler!

İşte detaylar...

A+A-

Gençlik Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, dün Akyazı Stadı’nda incelemelerde bulundu.

 

Yeni sezona yetiştirilmesi hedeflenen stadyumda bugün de TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın’in inceleme yapacağı belirtildi.

 

DURSUN TÜRK İNCELEDİ

 

Trabzon’da yapımı süren Akyazı Spor ve Kültür Kompleksi’ndeki stadyumun yeni sezona yetiştirilmesi için çalışmalara hız kazandırıldı. Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Trabzonlu milletvekillerinin gezerek incelemelerde bulunduğu stadyum inşaatını dün de Gençlik Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk inceledi.

 

HERKES HAREKETE GEÇTİ

 

Trabzonspor yönetiminin ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bitirilmesi talimatı verdiği Akyazı Stadyumu ile ilgili hem Gençlik Spor Bakanlığı hem de TOKİ’nin harekete geçerken, yüklenici firmanın çalışmaları hızlandırması için baskı yapılmaya başlandı. Stadyumun çatısının bitirilmesi için hummalı bir çalışma yapılırken, bu kısım bitirilmeden diğer işlemlerin başlayamayacağı ifade edildi.

 

TÜRK TOPLANTI YAPTI

 

Gençlik Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk’ün dün stadyumda hem Trabzonsporlu yetkililer hem de yüklenici firma yetkilileri ile bir toplantı yaptığı ve eksiklerin belirlenerek bir an önce tedarik edilmesi için gerekli yerlere bilgi verdiği belirtildi. Gençlik Spor yetkililerinden alınan bilgilere göre stadyumun çelik konsültasyonunun bitirilmesinden sonra tribün oturma düzeni ve saha zemininin yapımına başlanacağı öğrenildi.

 

YENİ SEZONA BURADA GİRİLECEK

 

Yeni sezona yetiştirilmesi için bütün yetkililerin harekete geçtiğini söyleyen Gençlik Spor yetkilileri stadyumun yapımının Trabzonspor’un yeni sezonda yeni stadyumla girmesinin önemini bildiklerini söylediler. Türk’ten sonra bugün de TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın Trabzon’a gelerek Akyazı’da incelemelerde bulunacağı bilgisine ulaşıldı.

 

EN ÖNEMLİ STADYUM

 

Turan daha önce bu stadyumla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bütün kulüpler bizim ama özellikle biz buralıyız ve Trabzonsporluyuz. Türkiye’de yeni yapılan veya yapımı devam eden bütün statlar içerisinde en özellikli olan stat, altını çizerek söylüyorum mühendislik yapısı, sistematik ve bazı fonksiyonlarla beraber en önemli yapı Trabzon’daki stadyumdur” demişti.

 

ŞAMPİYONLUĞU KUTLARIZ

 

Trabzon Stadı’nın diğerlerinden ayrıldığını anlatan Turan, “Diğer statlar, sadece stat özelliği taşıyor. Trabzon Stadı ise bir kompleks tesis. 41 bin kişilik stat yapılırken bu yanında 6 tane normlara uygun saha, Trabzonspor’un kullanacağı çok modern kamp eğitim tesisleri var. Türkiye’de Avrupa’da en önemli statlardan bir tanesi burası. Türkiye’nin gözbebeği olacak bir tesis. Türkiye’de yarın bu konuda spor faaliyeti olacaksa Trabzonspor’umuzun bu tesisi her zaman dışa açılan kapısı olacak. Şampiyonluğu inşallah burada kutlarız” ifadelerini kullanmıştı.