1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Akyazı'da son durum
Akyazı'da son durum

Akyazı'da son durum

Başkan Gümrükçüoğlu Akyazı Spor Kompleksi inşaatında incelemelerde bulundu

A+A-

Gümrükçüoğlu, Trabzonspor 2015-2016 yılında maçlarını Akyazı Stadı'nda oynayacak

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu içerisinde Trabzonspor'un maçlarını oynayacağı 41 bin 513 seyirci kapasiteli stadın yer aldığı Akyazı Spor Kompleksi inşaatında incelemelerde bulundu. Başkan Gümrükçüoğlu temeli 24 Kasım 2013 te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan Akyazı Spor Kompleksi inşaatının 2015 yılı Mayıs ayında tamamlanmasının planlandığını kaydederek, "Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Trabzon'umuza vaat ettiği şekilde hemen hemen Türkiye'de hiçbir temel atma törenine katılmamasına rağmen Trabzon'a olan sevgisi, Trabzonspor'a olan desteği ile birlikte Trabzonspor'un 41 bin 513 kişilik stadında yer aldığı kompleksin temel atma töreni ile hemşerilerimiz ile buluşmuştu. Bu dev tesis Trabzon ve Türk sporuna önemli katkılar sağlayacaktır" ifadelerini kullandı. Stad ve Kamp Eğitim merkezi inşaatı için 4 bin 518 fore kazığın çakılacağı inşaatta 300'ü aşkın kişi çalışıyor.

Akyazı Spor Kompleksinin seçim malzemesi yapmadıklarını kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, "Hani deniliyor ya 'Akyazı stadı daha yılarca seçim malzemesi yapılır'. Seçim malzemesi yapan maalesef hiçbir şeyi bilmeyenlerdir. Kimsenin bu işi istismar etmesine de izin vermeyeceğiz. Söz verdiğimiz şekilde Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu dev kompleksi vaat ettiği gibi yerine getirmiştir. Hatta bitiş tarihi olarak da 2015 yılının mayıs aylarını ifade etmiştir. Görünen o ki Trabzonspor 2015-2016 sezonunda maçlarını Akyazı'da yapacaktır." ifadelerini kullandı

Zaman zaman Akyazı Spor Kompleksi inşaatını inceleyerek, şantiye şefleri ve yüklenici firma yetkilileri ile istişarelerde bulunduklarını kaydeden Gümrükçüoğlu, "Bu dev projede üzerinize düşen görevleri yerine getirmeye gayret gösteriyoruz. Bütün Trabzon'a ve Trabzonspor sevdalılarına ve Türk futboluna hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

Akyazı Spor Kompleksi'nde Trabzonspor'un maçlarını oynayacağı UEFA standartlarında 41 bin 500 kişilik stadyum, Kamp Eğitim Merkezi, İl Gençlik Spor Müdürlüğü binası, 2 adet doğal çim saha ve 5 adet suni çim saha, 4 tenis kortu, voleybol sahası, kapalı ve açık otoparkların yer alacak. 800 dönümlük alanda deniz dolgusu üzerinde yapılan Akyazı Spor Kompleksi'nin içerisinde yer alan stadyum, dünyada deniz dolgusu üzerine inşa edilecek ender ve örnek statlardan biri olacak. Sadece stadyumun yapılacağı alanda 3 bin 868 fore kazık çakılacak. Kamp eğitim ve diğer tesislerle birlikte bu sayı 4 bin 518'e çıkacak. Temeli 24 Kasım 2013 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan Akyazı Spor Kompleksi'nin 2015 yılının mayıs ayında bitirilmesi planlanıyor.