1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Aldığınız paranın hakkını verin
Aldığınız paranın hakkını verin

Aldığınız paranın hakkını verin

Herkesin ne kazandığının kendisini ilgilendirdiğini vurgulayan Akçay, "Şimdi yönetimle yaptığınız o anlaşmanın içerisini doldurup hakkını vermelisiniz" dedi.

A+A-

GİZLİLİK ÖNEMLİDİR

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, dünkü idmanda bazı oyuncularına gönderme yaptı. Kimin ne kadar para aldığının başka birini ilgilendirmediğini vurgulayan Akçay, "Parasal konular özel durumdur. Yönetim ile oyuncu arasındaki bir anlaşmadır. Üçüncü kişileri ilgilendirmez. Gizlilik arz eder. Birini örnek gösterip kendi parasını yukarı çekmek, istemek doğru bir düşünce değildir. Etik ve ahlaki değildir. Siz bir anlaşma yapmışsınız, bitmiş. Başkası bir anlaşma yapmış, bitmiş. Siz şimdi yaptığınız o anlaşmanın içerisini doldurup hakkını vermelisiniz" şeklinde ifadeler kullandı.

HERKES KONUŞMASIN

Oyuncularına "Biz de hata yapabiliriz" diyen Akçay’ın "Herkes konuşur ve her ağızdan bir laf çıkarsa burada bir yanlışlık var demektir. Takımın kaptanı var, eksiği, düşüncesi, talebi olan varsa kaptan aracılığıyla yerine iletmelidir. Herkes her konuda konuşmamalıdır. Kaptanına anlatır, kaptanı gerekli yere iletir" gibi uyarılarda bulunması dikkat çekti. Akçay, "Sizden birbirinize saygıda mecburiyet istiyorum. Birbirinizi sevmeyebilirsiniz ama mutlaka saygı göstermelisiniz. Arkadaşınıza değer verirseniz siz de değer kazanırsınız" diye konuştu.