1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Aldılar mikrofonu eline..!
Aldılar mikrofonu eline..!

Aldılar mikrofonu eline..!

Trabzon’un ünlü gazetecileri bakın ne yaptı Bir siyasi yemekte başlarına ne geldi..

A+A-

Trabzon’un ünlü gazetecileri, davetli oldukları bir siyasi partinin yemeğinde ilk kez bir olayla karşılaştılar.

HAS Parti Trabzon İl teşkilatının seçim sonrası verdiği yemeğe davet edilen gazeteciler, salonda masa masa gezdirilen mikrofonların kendilerine uzatılması üzerine duygu ve düşüncelerini(!) partililerine anlattılar.

HAS Parti’nin yemeğine Ekspres Gazetesi’inden Hasan Kurt, Taka’dan Yusuf Turgut, Karadeniz’den Ali Savaş, Gazeteciler cemiyeti adına Turgay Beşyıldız ile Trabzon TV’den Hakkı Emiroğlu katıldı. Medyatrabzon’dan da Ahmet Külekçi, yemeğe Şeref Malkoç tarafından ismen davetli gazetecilerdi.

Yemeğin formatında salondaki mikrofon bütün masaları gezdi. Masalardaki partililer kendini tanıttı, seçim sonuçlarını yorumladı. Partililerin arasında karışık oturan gazetecilere de mikrofon uzatılınca konuşmak zorunda kaldılar.

Hasan Kurt, konuşmasına kendini tanıtarak başladı, yemeğe davetli olduğunu söyledi,  HAS Parti’nin iyi bir seçim sonucu elde ettiğini belirtti başarılar diledi.

Yusuf Turgut, partinin 1. Sıra adayı Şeref Malkoç ile köylü olduğunu onu sevdiğini, HAS Parti’nin türlü imkansızlıklara rağmen iyi bir seçim kampanyası yürüttüğünü belirtti.

Ali Savaş ise Şeref Malkoç’un bazı basın davalarında kendisine yardımcı olduğunu ifade ederek, siyasetteki dik ve ilkeli duruşuna hayran olduğunu söyledi.

Yemekte bir konuşma yapan Şeref Malkoç ise, hem mesleki olarak hem de siyasetçi sıfatı ile Türkiye’yi Anadolu’yu gezdiğini belirtti ve “Hiçbir Anadolu kentinde bu denli kaliteyi yüksek bir arada gazeteci yoktur” dedi.

Yemekte, bazı partililer, Trabzon medyasının ünlü isimlerinin olduğu salonda, 12 Haziran seçimlerinde Trabzon medyasının iyi bir sınav vermediğini de belirttiler.