1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Ali Ağaoğlu sözünü tuttu!
Ali Ağaoğlu sözünü tuttu!

Ali Ağaoğlu sözünü tuttu!

Of Devlet Hastanesi, EKO cihazına kavuştu...

A+A-
Ünlü işadamı Ali Ağaoğlu, TOKİ eski Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Erdoğan Bayraktar'a verdiği sözü tutarak Of Devlet Hastanesi'ne EKO cihazı hediye etti. Kalp ve damar hastalıklarının tespitinde kullanılan EKO cihazı sayesinde daha önce Trabzon'a gitmek zorunda kalan hastalar, bulundukları bölgede teşhis ve tedavi imkanına kavuştu.


 
İstanbul'dan uçakla Trabzon'a getirilen EKO cihazı, Ağaoğlu Şirketi Temsilcileri Nazım Ağaoğlu ile Arslan Kaba tarafından Of Devlet Hastanesi Başhekimi İdris Kurtuluş'a teslim edildi. EKO cihazının alınması süreci hakkında bilgi veren Nazım Ağaoğlu, “Ali Ağaoğlu Trabzon'dan geldikten sonra beni yanına çağırarak ‘Erdoğan Bayraktar'a bir EKO cihazı söz verdim. Hemen yerine getirmemiz gerekiyor’ dedi. Biz de verilen sözün gereğini yerine getirdik" şeklinde konuştu.
 

Kardiyoloji bölüm ile kalp doktoru bulunmasına rağmen EKO cihazı olmadığı için Trabzon'a gönderilen hastalar yeni cihaz sayesinde Of merkezde muayene olma imkanına kavuştu. Yeni cihaz sayesinde kalp rahatsızlıklarının teşhisi için gerekli olan temel bulguların tamamına ulaşılıyor. Yeni cihaz hakkında bilgi veren Kardiyolog Dr. Zeynep Kazaz, ilk hastasını da muayene etti.
 
Of Kaymakamı Tuncel Sonel'in de hazır bulunduğu devir-teslim sırasında Ağaoğlu Grubu temsilcilerine şükran belgesi verildi.