1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ali Babacan siyasetten çekiliyor!
Ali Babacan siyasetten çekiliyor!

Ali Babacan siyasetten çekiliyor!

AKP hükümetinin farklı kadrolarında görev yapan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın siyaseti bırakacağına dair haber şok etkisi yarattı...

A+A-

AKP hükümetinin farklı kadrolarında görev yapan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın siyaseti bırakacağına dair haber şok etkisi yarattı. Seyahati sırasında verdiği beyanatta sinyalleri veren Babacan’ın bundan sonra izleyeceği hareket tarzı merak ediliyor.

Hollanda'dan dönüş yolunda bombayı patlattı. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan siyasetten çekileceği sinyalini verdi.

Günün bombasını Akşam muhabiri Çiğdem Tokeri patlattı. Bir siyasetçinin zirvedeyken koltuğuna bırakmasına tanık olacağız. Hiç alışkın olmadığımız bu karar Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'dan geldi.

Babacan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Hollanda'dan dönüş yolunda siyasetten çekileceğini açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan , beklenmedik bir açıklama yaptı. Akşam Gazetesi'nden Çiğdem Toker'in haberine göre; Babacan siyasetten çekilme vaktinin geldiğini düşünüyor.

ÖZEL SEKTÖRE DÖNECEK

"İşi tadında bırakmak lazım, siyaset profesyonel bir işe dönüşmemeli" diyen Babacan siyasetin beklediğinden uzun sürdüğünü ve özel sektöre yani kendi işlerine döneceğini belirterek, bu dönemin sonunda ayrılarak, yeni seçim döneminde kendisinin partide yer almayacağını söyledi.

YA BAŞBAKAN BIRAKMA DERSE

Hiçbir zaman siyasetin kendisi için bir mesleğe dönüşmesini istemediğini ifade eden Babacan, Başbakan Erdoğan'ın, siyaseti bırakmama konusunda kendisine ısrar etmesi halinde ne yapacağı sorusuna ise; "Sayın Başbakanımız son ana kadar bunları konuşmaz, stili budur" diye cevap verdi.