1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ali Koç 70 milyonu kandırmış!
Ali Koç 70 milyonu kandırmış!

Ali Koç 70 milyonu kandırmış!

Çarpıcı bir detay ortaya çıktı!

A+A-

TFF'nin Fenerbahçe'nin küme düşme talebiyle ilgili yaptığı itirazı reddettiği bildiride çarpıcı bir detay ortaya çıktı.


Türkiye Futbol Federasyonu'nun Fenerbahçe Spor Kulübü'nün küme düşme talebiyle ilgili yaptığı itirazı reddetmesinin ardından TFF'nin yaptığı basın açıklamasında çarpıcı bir detay ortaya çıktı.


Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç'un Şampiyonlar Ligi'nden ihraç edilmelerinin ardından yaptığı "Madem Şampiyonlar Ligi'nden ihraç ediyorlar, neden Süper Lig'de varız. Bank Asya 1. Lig'de oynamak istiyoruz. Futbol Federasyonu'na 'Bizi düşürün' demeye gidiyoruz."açıklamasının üzerine bugün toplanan TFF, konuyla ilgili dikkat çekici bir bildiri yayınladı.


TFF yaptığı yazılı açıklamada; Fenerbahçe Kulübü'nün Türkiye Futbol Federasyonu'na bu konuda yazılı olarak herhangi bir resmi başvuruda bulunulmadığını belirtti.


İşte TFF'nin açıklamasında yer alan o bölüm:


"Türkiye Futbol Federasyonu'nda yapılan toplantıda, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 2011-2012 sezonunda Bank Asya 1. Lig'de oynatılması talebi dile getirilmiştir.


Ancak bugüne kadar, Türkiye Futbol Federasyonu'na bu konuda kulüp yetkililerince yazılı olarak herhangi bir resmi başvuruda bulunulmamıştır. Ayrıca gerek kulüp yetkilileri gerekse kulüp avukatları, bu konuda herhangi bir yazılı başvurularının söz konusu olamayacağını da belirtmişlerdir. "


KOÇ TÜRKİYE'Yİ KANDIRDI MI?


* Fenerbahçe'nin konuyla ilgili yazılı resmi başvuruda bulunmaması ve kulüp avukatlarının, bu konuda herhangi bir yazılı başvurularının söz konusu olamayacağını belirtmesi "Fenerbahçe kamuoyunu kandırdı mı?" sorusunu akıllara getirdi.


KOCAMAN DA "DÜŞÜRÜN" DEMİŞTİ


Şampiyonlar Ligi'nden ihraç edilmesinin ardından teknik direktör Aykut Kocaman da Ali Koç'un açıklamalarını destekler nitelikte ifadeler kullanmıştı.


Kocaman, düzenlediği basın toplantısında "Ali Koç'un da belirttiği gibi TFF'nin gereğini yapmasını ve F.Bahçe'yi Bank Asya'ya düşürmelerini istiyoruz"demişti.