1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ali Şen rüya aleminde!
Ali Şen rüya aleminde!

Ali Şen rüya aleminde!

"Galatasaray için İsviçre'ye gittim, Fenerbahçe için dünya turu atarım"

A+A-

Son günlerde Fenerbahçe eksenli konularda sıkça çeşitli basın yayın organlarında yer alan Ali Şen'in, Galatasaray'ın 9 Kasım 1988'de Neuchâtel Xamax'ı 5-0 mağlup ederek Şampiyonlar Kulüpler Kupası'nda tur atlamasında ve sarı-kırmızılı kulübün hükmen mağlup sayılmamasında büyük bir payının olduğunu söylemesi kafalardaki soru işaretlerini arttıyor.

KONUŞURSAM G.SARAY CEZA ALIR DEDİ AMA...

Hemen hemen her dönemde bu konuyu gündeme getiren ve Galatasaraylıların kendisine bir teşekkür borcu olduğunu belirten Şen, dün akşam yayınlanan bazı televizyon programlarına da telefonla katılarak konu hakkında açıklamalar yaptı ve 2005 yılında Futbol Ekstra Dergisi'ne yaptığı açıklamaları tekrarladı; "Konuşursam Galatasaray 5 yıl ceza alır"...

PEKİ YA 'BİRİNCİ ADAM' TÜRKER ASLAN NE DEDİ?

Ali Şen'in yaptığı açıklamalara Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Türker Aslan'dan cevap geldi. Ali Şen'in tam anlamıyla rüya aleminde olduğunu belirten Türker Aslan, "O dönemde TFF yönetim kurulu üyesi olarak Galatasaray ile olan diyologları ben yürüttüm. O dönemde Erdoğan Ünver, benden bir lobi heyeti kurulmasını istedi. Ben de hemen çalışmalara hız verdim ve 8 kişilik bir liste oluşturdum. O liste de Ali Şen'i de dahil ettik. Bundaki amacımız da olayın sadece bir Galatasaray olayı olmadığını göstermekti." dedi.

O dönemde Ali Şen'e "Gizli bir toplantı yağacağız, kimseye haber vermeyelim" dememize rağmen bir baktık ki kapıda onlarca gazeteci var. Şaşırdık tabii biz de. Daha sonra kuruldaki 10 kişiden oluşan delegeleri ele aldık ve kendi aramızda delegeler ile konuşmak için bir paylaşım yaptık.

Delegede bir de İskoç temsilci vardı. Ali Şen de, İskoç delegeyi tanıdığını söyledi ve "Ben görüşürüm" dedi. Biz de 'tamam' dedik. Ali Şen'in buradaki misyonu sadece İskoç delegeye maç görüntülerini ve çeşitli belgeleri ulaştırmaktı, sadece bu. Şen de bunları yaptı zaten" ifadelerini kullandı.

ALİ ŞEN'İN KATKISI HERKES KADARDIR

Ali Şen'in görüştüğü delegenin daha sonra 5 kişilik heyet ile birlikte incelemelerde bulunduğunu belirten Aslan, "Ali Şen'in katkısı herkes kadardır. İskoç delege sadece bir üyeydi ancak heyetin başkanı Derwall'ın çok yakın bir arkadaşıydı. Ali Şen, bunları söylüyorsa merhum Derwall'ın katkısının ne olduğunu siz düşünün artık" şeklinde konuştu.

Ali Şen'in, bu durumu fazla abarttığını ve sahiplenmeye çalıştığını belirten Aslan, ayrıca Şen'in "Başkan Ali Tanrıyar beni uçağın merdivenlerinde karşıladı" sözlerine de açıklık getirdi ve bu durumun gerçeği yansıtmadığını söyledi.

"ALİ ŞEN'İ BEN KARŞILADIM, TANRIYAR DEĞİL"

Ali Şen'in Ali Tanrıyar'ın değil kendisinin karşıladığını belirten Türker Aslan, "Ali Şen'i havaalanında ben karşıladım ve ardından da beraber Florya Metin Oktay Tesisleri'nde bulunan Ali Tanrıyar'ın yanına gittik. Şen'in bu konuda söyledikleri de gerçeklikten uzak" dedi.

Türker Aslan, Ali Şen'in "Konuşursam, Galatasaray 5 yıl ceza alır" sözlerine de açıklık getirerek; "Ali Şen'in söylediklerine gerçekten bir anlam veremiyorum. Ali Şen, ne konuşursa konuşsun; UEFA, Galatasaray'a 5 yıl ceza falan veremez" ifadelerini kullandı.