1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Altın fiyatları sert düşüşte ! Çeyrek ve gram altın ne kadar ?
Altın fiyatları sert düşüşte ! Çeyrek ve gram altın ne kadar ?

Altın fiyatları sert düşüşte ! Çeyrek ve gram altın ne kadar ?

14 Eylül Cuma Gram altın ve Çeyrek altın fiyatları!

A+A-

Altın fiyatları set düşüşte ! Çeyrek ve gram altın ne kadar ?

14 Eylül Cuma Gram altın ve Çeyrek altın fiyatları!

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altın özellikle son zamanlarda altın fiyatlarında yaşanan yükselişle birlikte en çok tercih edilen altın türü olma yolunda ilerliyor. Çeyrek altının 400 lira bandı civarında seyretmesi nedeniyle çeyrek altın almaya güçleri yetmeyen vatandaşların gram altın tercih ettiklerine sık sık şahit oluyoruz. Peki haftanın son günü olan 14 Eylül Cuma günü gram altın ne kadar? Gram altın, 237,60 liradan alınırken, 237,64 satılıyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Çeyrek altın son zamanlarda altın fiyatlarında yaşanan artışlar ile birlikte biraz da olsa popülaritesini kaybetse de hala en çok tercih edilen altın türüdür. Kültürümüzde özellike yastıkaltı altın olarak geçen Çeyrek altın ile ilgili araştırmalarda son sürat devam ediyor. Peki haftanın son gün olan 14 Eylül Cuma günü çeyrek altın ne kadar? Çeyrek altın bugün 383,30 liradan alınırken, 392,52 liradan satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR?

Yarım altın fiyatları da vatandaşlar tarafından araştırılan konular arasında yer almaktadır, yarım altında gelin ve damada arkadaşları ve aile fertleri tarafından hediye edilen altın türlerinden biridir. Yarım altın bu sabah saatlerinde 764,20 TL'den alınırken 785,04 TL'den satılmaktadır.

TAM ALTIN NE KADAR OLDU?

Tam altın fiyatlarında gözle görünür bir düşüş söz konusu. 13 Eylül Perşembe günü tam altın 1.533,1800 TL'den alınırken 1.565,2700 TL'den satılmaktadır.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR OLDU?

Cumhuriyet altını ile çeyrek altın arasında bazı benzerlikler söz konusudur. İki altın türü de birikim aracıdır. Cumhuriyet altınının hem ağırlığı hem de fiyatı çeyrek altından yüksek olduğu için çok daha uzun vadeli olarak değerlendirilir. Cumhuriyet altını bu sabah saatlerinde 1.610,0000 TL'den alınırken 1.630,0000 TL'den satılmaktadır.