1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Altın fiyatları sert düşüyor ! Çeyrek ve gram altın ne kadar ?
Altın fiyatları sert düşüyor ! Çeyrek ve gram altın ne kadar ?

Altın fiyatları sert düşüyor ! Çeyrek ve gram altın ne kadar ?

11 Ekim Perşembe Gram altın ve Çeyrek altın fiyatları!

A+A-

Altın fiyatları yükselişte ! Çeyrek ve gram altın ne kadar ?

11 Ekim Perşembe Gram altın ve Çeyrek altın fiyatları!

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altın, piyasalardaki yükselmenin ardından düğün ve törenlerde en çok tercih edilen altın türlerinden oldu. Çeyrek altının tahtını sallamayı başaran gram altın, çeyrek altından daha uygun olduğu için vatandaşların dikkatini çekti. 11 Ekim Perşembe günü gram altın 230,60 TL'den alınırken 230,69 TL'den satılıyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR OLDU?

Çeyrek altın kuşkusuz ülkemizde altın denilince akla gelen ilk simgedir. Dolar ve eurodan bağımsız olarak vatandaş birikim tercihini yastık altı altını denilen çeyrek altından yana kullanır. Çeyrek altın fiyatları da şu şekilde; bugün 368,68 TL'den alınan çeyrek altın 377,25 TL'den satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR OLDU?

Yarım altın fiyatları da vatandaşlar tarafından oldukça dikkatle takip edilmektedir. Yarım altın da düğünlerde gelin ve damadın ailesi, yakın arkadaşları tarafından tercih edilmektedir. Yarım altın 11 Ekim Perşembe günü 735,05 TL'den alınırken 754,50 TL'den satılmaktadır.

TAM ALTIN NE KADAR?

Tam altın fiyatlarında son durum şu şekilde; tam altın 11 Ekim Perşembe günü 1.051,77 TL'den alınırken 1.077,95 TL'den satılmaktadır.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR OLDU?

Cumhuriyet altını ile çeyrek altın arasında ciddi benzerlikler söz konusudur. İki altın türü de birikim ve yatırım amaçlıdır fakat Cumhuriyet altını çeyrek altından daha ağır ve daha pahalı olduğundan Cumhuriyet altınını tercih eden bireyler çok daha uzun vadeli yatırımı amaçlar. Cumhuriyet altını bugün 1.529,00 TL'den alınırken 1.552,00 TL'den satılmaktadır.