1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Amino Asit Desteği Alabileceğiniz Besin Maddeleri
Amino Asit Desteği Alabileceğiniz Besin Maddeleri

Amino Asit Desteği Alabileceğiniz Besin Maddeleri

Amino Asit Desteği Alabileceğiniz Besin Maddeleri

A+A-

Amino asitler içerisinde en etkili olan dallı amino asitler BCAA’lardır. Sporcunun protein ihtiyacını karşılamasında yardımcı olan besin takviyeleri içerisinde bulunan BCAA’lar tüketildiğinde sporcu kısa sürede hacimli vücut yapısına ulaşabiliyor. Kas yapılanması, kas yenilenmesi gibi sporcunun kas gelişimini destekleyecek Nutrade BCAA 4:1:1 420 gr ürünü toz formda bulunmaktadır. Tüketimi yapıldığında sporcu antrenman için gereken enerji kazanımını yapacak vücut enerji için kas yapılarını yıkıma uğratmayacaktır. Böylece sporcunun antrenman sırasında yaptığı çalışmalar kasları besleyecektir. Besinler arasında süt, yoğurt ve kırmızı et gibi gıdalarda bulunan amino asitler sporcunun ihtiyacını karşılamaya yetmeyecektir. Çünkü bu besinlerin sindirimi uzun sürdüğünden sporcunun anlık ihtiyaçlarını karşılamada eksik kalır. BCAA içeren besin takviyeleri günlük protein alımını besinlerle karşılayanlar için ek besin takviyesi olacaktır. Performans ve kas gelişimi için insan vücudunda büyük farklar yaratacak olan Nutrade BCAA 4:1:1 420 gr ürünü sayesinde ekstra bir besin takviyesine ihtiyaç duymayacaksınız. Bulunduğu form ise hızlı kana karışmasını sağlamaktadır.

 

Antrenman anında vücutta azalan amino asitlerin yerine konmasını sağlayan ve gelişimi destekleyen BCAA dallı amino asitler uzun süre antrenman yapmayı olanaklı kılar. Performansı arttırır ve sporcunun antrenmandan verim almasını sağlar. Nutrade BCAA 4:11 ürünü kaslara hızlı ulaşan amino asitler sağlar ve kaslarda yıkım aşamasını minimum düzeye getirir. Protein sentezinde görevli olan glutamin ise kas yıkımını engelleyecek bir başka besin maddesidir. Hücrelerin hacmini arttırır ve antrenman sırasında zarara uğrayan kasların iyileşme dönemini hızlandırmaktadır. Yoğun antrenmanlar yapan sporcunun glutamin seviyesini yeniden vücuduna kazandırması gerekir. Besinler aracılığıyla bu kazanım oldukça yavaş olacaktır. Bu kazanımı hızlandırmak için besin takviyelerine başvurmanız önem taşır. Glutamin hızla vücuda alındığında direk büyüme hormonu seviyesini arttırır. Ayrıca bağışıklık sistemini de güçlendirmeye yardımcı olmaktadır.

 

İnsan vücudunda eksikliği görüldüğünde hastalıklara neden olan glutamin sporcular için daha fazla ihtiyaç anlamına gelmektedir. Bu ihtiyacı karşılamanıza yardımcı olması için Nutrade L-Glutamine 700 gr ürününden destek alabilirsiniz. Toz formu sayesinde vücuda hızla yayılacak ve kana karışmasıyla birlikte kaslara ulaşımı hızlı olacaktır. Kaslara ulaşan amino asit sayesinde adaleler güçlenecek ve kısa sürede hacim kazanacaktır. Spor esnasında vücutta glutamin eksikliğiniz varsa ihtiyaç duyulan besin maddesini karşılamak için vücut en çok bulunduğu yerden ihtiyacı karşılamaya çalışacaktır. Glutamin en fazla iskelet sisteminde bulunur. Kaslar etrafında biriken glutamin için eksiklik yine kaslardan karşılanacaktır. Kaslarınızın toparlanması ve bir sonraki antrenmana kendinizi hazır hissedebilmeniz için gereken amino asit desteğini Nutrade L-Glutamine 700 gr ürününden destek alabilirsiniz. Tüketimi sonrasında kas ağrılarınızda ağrılar azalmaya başlayacaktır. 700 gr olması üründen uzun süre kullanım yapmanızı sağlayacaktır. Nutrade L-Glutamine ürününü bir servisinde 5000 mg glutamin, 25 mg oliveleafextract ve 1 mg piperin bulunuyor.