1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Ankara Antlaşması ile Yeni Bir Hayat Mümkün
Ankara Antlaşması ile Yeni Bir Hayat Mümkün

Ankara Antlaşması ile Yeni Bir Hayat Mümkün

Ankara Antlaşması ile Yeni Bir Hayat Mümkün

A+A-

Yurt dışında çalışmak ve yurt dışında yeni bir hayat kurmak belki de çoğu kişinin hayatları arasında yer alıyor. Bu çalışma ve eğitim gibi hizmetlerin alınabileceği ve birçok avantajlı yönleri ile son derece cazip olan Ankara Antlaşması 1963 yılında İngiltere ve Türkiye arasında imzalanmış olup, oldukça avantajlı bir vize programına sahiptir.

 

Ankara antlaşması vizesini almak için bazı kuralların olduğu kesindir. Fakat bu kuralları diğer yurt dışı ülkelerindeki birçok gerekli olan unsurlara yer vermiyor.

 

Diğer Yurtdışı Vizeleri ile Arasındaki Fark

Ankara antlaşması vizesi almak için diğer vize programlarında bulunan çekili e kura gibi bir şans programına dâhil olmak durumunda kalmazsınız. Bu uygulama ile sade Türk vatandaşı olmanız yeterlidir.

Ankara antlaşması vizesinde İngiltere de kuracağınız işe yetecek kadar paranızın bulunması yeterlidir. Diğer birçok yurt dışı vize programlarında belirlenen sermeyenin o ülkenin bankasına yatırılmış olma şartı aranıyor.

Ankara antlaşması vizesi içeriğinde İngiltere ülkesinde işinizi kurduktan sonra illa İngiltere vatandaşını iş yerinizde çalıştırma zorunluluğunuz da yer almıyor. Diğer yurt dışı vize programlarında en az 2 o ülkenin vatandaşını iş yerinde çalıştırma zorunluluğu yer alır. İş yerinizde eşiniz ya da çocuklarınızda çalışabilir.

Ankara antlaşması vizesinde eşinizi de İngiltere’ye beraberinizde götürme hakkınız bulunuyor. Ayrıca 18 yaşından küçük olan çocuklarınızda sizinle beraber gelebilirler.

Ankara antlaşması ile illa belirli bir iş ile ilgili olarak ülkeye giriş yapmanız ve oturum için belli bir iş alanına sahip olmanız gerekmiyor. Birçok iş alanı ile ilgili olarak çalışmanız mümkün.

 

Ankara Antlaşması Vizesinin Avantajlı Yönleri

Ankara antlaşması vizesinin avantajlı taraflarının başında anında oturum hakkı almanız ve 1 yıllık bir süreci doldurmanızın akabinde vatandaşlık için başvuru hakkınızın bulunması yer alıyor.

Aileniz ile beraberce gidebileceğiniz ülkede aynı zamanda da aile bireylerinizin sizin kuracağınız işte çalışma zorunluluğu da yoktur. Aileniz dilerse başka işte de çalışabilirler.

Her hangi bir şekilde rahatsızlık geçirmeniz durumunda ücretsiz olarak kamu hastanelerinden ya da en yakın poliklinikten tedaviniz için başvurma hakkınız bulunur.

Türkiye de askerlik yamamış olsanız bile İngiltere de iş kurabilir ve 37 yaşına kadar askerliği bekletebilirsiniz. Bu yaş haddinden sonrada bedelli askerliğe başvurma hakkınız bulunuyor.

 

Ankara Antlaşması Vizesine Başvurmak İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Ankara antlaşması vizesine başvuruda bulunabilmek için aranan ilk şart Türk vatandaşı olmanızdır.

Ankara antlaşması vizesine hak kazanabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor.

Vize için gerekli olan şartlardan bir diğeri ise, İngiltere ülkesinde kurmayı planladığınız iş için yetecek sermayenin bulunmasıdır.

 

Yeni Bir Hayat Danışmanlık ve Destek

 

Yeni Bir Hayat danışmanlık kurumu, yurt dışında eğitim ya da yurt dışında çalışmak ve iş kurma isteyenlerin hayallerini gerekleştirebilmeleri için onlara yardımcı olan bir kurumdur. Bu kurum içerisinde sizin başvurularınızı yapmanız ve bu başvurularına öncesi ve sonrasında gerçekten gerekli olan unsurların yapılıp yapılmadığına ilişkin olarak size bilgi veren ve sizi yurt dışı programı için en iyi hazırlayan yapıya sahiptir.

 

2011 yılında beri hizmet veren danışmanlık kurumu, çifte vatandaşlı, yurt dışı eğitim programı, yurt dışı çalışma ve iş kurma programları hakkında danışanlarına detaylı bilgileri aktarıyor. Yeni Bir hayat ile tanışarak, hayallerinizi daha fazla geciktirmeden gerekleştirebilmek ve bunun için izlenecek olan yol haritasını öğrenmek için http://yenibirhayat.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Siteyi ziyaret ettiğinizde Ankara antlaşmasına dair daha detaylı bilgilere erişme şansınız olacak.