1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Ankara´da Kurtuluş Coşkusu!
Ankara´da Kurtuluş Coşkusu!

Ankara´da Kurtuluş Coşkusu!

ANKARA´da faaliyet gösteren Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneğinin...

A+A-

ANKARA'da faaliyet gösteren Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlediği Çaykara ve Dernekpazarı'nın kurtuluşunun 98 yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Ankara'da “Kurtuluş “ gecesi düzenledi. Kutlama gecesinde Başkent'te yaşayan Milletvekili, Bürokratlar, işadamları, Çaykara ve Dernekpazarlılar buluştu.

Yemekli olarak Ankara Dikmen Keklik Pınarı düğün salonunda gerçekleştirilen geceye, protokol ve misafirler büyük ilgi gösterdi. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı gecede, müzik, gösteri ve eğlence adeta katılımcıları büyüledi.

/resimler/2016-2/29/1302015886648.jpg

Kutlama gecesine,Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta,Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar, Çaykaralı Bursa Milletvekili Zekai Birkan, İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdı Çamlı, eski bakanlardan Eyüp Âşık, eski Bakanlardan Hikmet Sami Türk,  eski Milletvekillerden İ.Vecdi Aksakal, Ali Nacı Tuncer,Nail Çelebi, Çaykara ve Dernekpazarlı Müşteşar, merkez valileri, daire başkanları,bürokratlar, Ankara'da faaliyet gösteren hemşeri dernek başkan ve yöneticileri, işadamları ve Başkent'te yaşayan çok sayıda Çaykara ve Dernekpazarlılar katıldı. Gecede Eski Trabzon Milletvekili Ali Nacı Tuncer bir konuşma yaptı.

/resimler/2016-2/29/1302318387194.jpg

 HEMŞERİLERİMİZE HİZMETİ KENDİMİZE ŞEREF ADDEDİYORUZ

Ankara Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr.Nizmettin Şentürk, geceye katılan hemşerilerinin yoğun ilgisinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, birlik beraberlik çağrısında bulundu. Birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimiz takdirde başaramayacağımız hiçbir şey yok. Dernekler ait oldukları yörenin vitrinidir. Yönetim olarak bir amaçla yola çıktık. Memleketten uzaklarda gurbet ellerde geleneklerimizi ve kültürümüzü yaşatmak için yapacağımız sosyal çalışmaların dışında, yöremize yönelik projeler üreterek, yerel yönetimlerle birlikte bunları hayata geçirmek için çalışacağız, dedi.

SAHNE ŞENLENDİ

Konuşmalardan sonra şölenin eğlence kısmına geçildi. Çaykara ve Dernekpazarı'nın kurtuluşunun 98 yıldönümü dolayısıyla yapılan geceye, İlk sahneyi Horon ekibi gösterisi yaptı. Folklor ekibi, yöremiz horonundan kesitler sunarak, katılımcıların büyük beğenisini topladı. Daha sonra sahne Yöremiz Sanatçılarından İhsan Eş ve Yaşar Tepe, orkestra ve Kemençe eşliğinde söyledikleri Karadeniz türküleri eşliğinde geceye katılanlar uzun süre horon oynadı.