1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Anlaşma sonrası Türkiye'den İsrail'e sürpriz davet!
Anlaşma sonrası Türkiye'den İsrail'e sürpriz davet!

Anlaşma sonrası Türkiye'den İsrail'e sürpriz davet!

İşte detaylar...

A+A-

Mavi Marmara baskınının ardından bozulan İsrail-Türkiye ilişkilerini normalleştirme sürecine girdi. Varılan anlamanın ardından Binali Yıldırım'ın Büyükelçiler için vereceği iftara İsrail Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Amira Oron da davet edildi.

 

Başbakan Binali Yıldırım'ın bu akşam Çankaya Köşkü'nde Büyükelçilere vereceği iftar yemeğine İsrail Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Amira Oron da davet edildi.

 

Mavi Marmara baskınının ardından maslahatgüzar seviyeye inen İsrail-Türkiye ilişkilerini normalleştirme amacıyla yapılan müzakerelerde anlaşmaya varıldı.

 

KRİZ 6 YILDIR DEVAM EDİYORDU

 

Altı yıldır süren krizi çözen anlaşmayı Başbakan Yıldırım Çankaya Köşkü’nde, İsrail Başbakanı Netanyahu ise Roma’da yapacağı açıklamayla duyuracak.

 

ANLAŞMANIN AÇIKLANDIĞI GÜN BÜYÜK SÜRPRİZ

 

Anlaşmanın açıklandığı gün sirpriz bir gelişme daha yaşandı. Türkiye ile Başbakan Binali Yıldırım'ın bu akşam Çankaya Köşkü'nde 9. Geleneksel Büyükelçiler iftar programına katılacak.

 

İSRAİL BÜYÜKELÇİSİ DE İFTARA KATILACAK

 

Yıldırım'ın büyükelçilere vereceği iftara İsrail Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Amira Oron da davet edildi.Oron'un da  davet ikabul etitği ve iftara katılacağı öğrenildi.