1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Anne baba veya eşten dolayı emekli maaşı alanlar promosyon alabilir mi?
Anne baba veya eşten dolayı emekli maaşı alanlar promosyon alabilir mi?

Anne baba veya eşten dolayı emekli maaşı alanlar promosyon alabilir mi?

Anne baba veya eşten dolayı emekli maaşı alanlar promosyon alabilir mi?

A+A-

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı  konuk olduğu Özel bir Tv kanalında  emeklilere maaş promosyonu hakkında soruları cevaplandırdı.

 

Anne Baba Veya Eşinden Dolayı Emekli Maaşı Alanlarda Promosyon Alabilecek mi ? SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı Özel TV kanalında yaptığı açıklamalarda  promosyon konuları ile ilgili açıklamalar yaptı.  Emeklilerin maaş promosyonu alabilmeleri için,  anlaşacakları bankaya sadece  üç  yıl taahhütte bulunmalarının yeterli olduğunu söyledi. Daha önce açıklanan diğer tüm  şartların  kaldırıldığını belirtti.   Başkan Bağlı, şuana kadar 14 kamu ve özel bankanın  ve PTT’nin üç yıl şartı hariç diğer şartların kaldırılmasına ilişkin talebimize olumlu cevap verdiklerini söyledi.

 

2016 Yılında 185 Milyar Emekli Maaş Ödemesi Yaptık

 

Anne Baba Veya Eşinden Dolayı Emekli Maaşı Alanlarda Promosyon Alabilecek mi ? Türkiye’de yaklaşık 11 milyon 834 bin civarında emekli olduğunu söyleyen Bağlı, geçen yıl yaklaşık 185 milyar lira emekli maaş ödemesini yaptıklarını, bu yıl da bu rakamın 206 milyar lira olarak planlandığını dile getirdi.

 

5 Banka bir Buçuk Emekliye Promosyon Ödemesi Yaptı.

 

Açıklanan rakamlara göre şuana kadar 8 bankanın 2,5 milyon emekliden promosyon taahhüdü aldığını söyleyen Başkan Bağlı, 5 bankanın toplam 1,5 milyon emekliye promosyon ödemesi yaptığını ifade etti.

 

Kamu Bankalarıyla Mutabakat Minimum Tutardır

 

Anne Baba Veya Eşinden Dolayı Emekli Maaşı Alanlarda Promosyon Alabilecek mi ?  Başkan Bağlı ödenecek promosyon miktarlarının kamu bankalarıyla mutabakata varılan minimum meblağ olduğunu vurgulayarak, “Bankalar bunun dışında kendi aralarında emeklilerimizi kendilerine çekmek için daha yüksek meblağlar verebilirler. Zaten bize gelen duyumlar bankaların bu konuda ciddi bir rekabet içerisinde oldukları ve emeklilerimizi kendilerine çekmek için daha yüksek meblağları ödemeyi planladıkları yönünde” diye konuştu.

 

Anne Baba veya Eşinden Dolayı Emekli Maaş  Alanlarda Promosyon Alabilecek

 

Anne Baba Veya Eşinden Dolayı Emekli Maaşı Alanlarda Promosyon Alabilecek mi ? Promosyon ödemesinin anne, baba veya eşinden yani yakınından emekli maaşı alanlar için de geçerli olduğunun belirten Başkan Bağlı konuşmasına şöyle devam etti: “Emeklimiz A Bankası’yla anlaşma yaptı, mutabakata vardı. 2 yıl boyunca maaşını orda tuttu. Promosyonu zaten almıştı. 2 yıl sonunda başka bankaya geçti. Elinde kalan 1 yıla isabet eden promosyonu geri ödemek zorundadır.”

 

Eskiden Emekliler Bankalara Komisyon Ödüyordu Artık Promosyon Alıyor

 

Anne Baba Veya Eşinden Dolayı Emekli Maaşı Alanlarda Promosyon Alabilecek mi ?   15 yıl önce Türkiye’nin emekli maaşlarını ödemesi için bankalara komisyon ödediğini bugün ise emeklilere ödenen fon miktarının artmasıyla birlikte bankalarla pazarlık yapacak duruma geldiklerini söyleyen Başkan Bağlı, “Sayın Bakanımız mesaisinin dörtte üçünü bu işe harcadı.  Sonunda emeklilere bu imkanları sağlayabildik. Tahmin ediyorum ve umuyorum ki kendileri için 3 yıl sonra daha iyi şartları temin edeceğiz” dedi.