1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Ara iyi gelecek
Ara iyi gelecek

Ara iyi gelecek

Çaykur Rizespor’da Teknik Direktör Rıza Çalımbay, milli arayı iyi değerlendireceklerini söyledi.

A+A-

YENİ TAKIMIZ

Yeni bir takım olduklarını ancak lige yavaş yavaş ısındıklarını söyleyen Rizespor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Takımımın yarısı ilk kez Süper Lig'de oynayan isimlerden oluşuyor. Buna rağmen üst düzeyde mücadele ediyorlar. Tabii ki hatalarımız var fakat bunun yanında futbolun gereklerini çok iyi şekilde yapıyorlar. K. Erciyes maçında rahat rahat galip gelmemiz gerekirken zaman zaman yaptığımız hatalardan dolayı maçı zora soktuk. Eksiklerimizi ve hatalarımızı milli maçlar nedeniyle lige verilen arada düzeltmeye çalışacağız. Yeni bir takım olduğumuzdan lige en iyi şekilde ısınmaya çalışıyoruz" dedi.

ZAMAN LAZIM

Takımda cezalı ve sakat oyunculardan dolayı eksikler olduğuna işaret eden Çalımbay, "Bunlar takıma katıldıklarında çok daha iyi şeyler yapacağız. K.Erciyes maçında güzel bir oyunla iyi şeyler yaptık ama bunun üzerine çıkmak zorundayız. Çünkü böyle maçları zora sokmamamız gerekiyor. Rakibimize çok kolay pozisyonlar verdik. Yeni bir takım olduğumuzdan bize 1 ay gibi bir zaman lazım. Ben ligde oynadığımız 3 maçta oyuncularımın performanslarından ve mücadelelerinden memnunum. Güzel işler yaparak hak ettiğimiz puanları alıyorlar. Bundan sonra oynadığımız oyunun üstüne çıkmak zorundayız" dedi.

KİŞİLİĞİNDEN MEMNUNUM

Ali Adnan'ın oyunculuğundan çok kendisini en fazla kişiliğinin memnun ettiğini belirten başarılı teknik adam, şöyle devam etti: “Kısa sürede takıma uyum sağladı. Hem mükemmel bir insan hem futbolu çok seven yetenekli bir oyuncu. Elbette ufak tefek hataları var. Bunları da düzeltecek. Rizespor'un bu sezon yaptığı en iyi transferlerden bir tanesi. Kendisini geliştirip üstüne koyduğu zaman dünyanın en iyi oyuncularından bir tanesi olacağına inanıyorum. Genç bir futbolcu ve hatalarını da görüp bunları giderdiğinde çok daha iyi olacak. Kendisinin performansından ve takıma katkısından çok memnunum.”