1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Araklı Belediyesinde yeni yılın ilk toplantısı
Araklı Belediyesinde yeni yılın ilk toplantısı

Araklı Belediyesinde yeni yılın ilk toplantısı

Toplantıya Belediye Başkanı Recep Çebi...

A+A-

 Araklı Belediyesinde yeni yılın ilk toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Belediye Başkanı Recep Çebi başkanlık ederken tüm meclis üyeleri de toplantıya eşlik etti. Meclis gündeminde Araklı’da yapılması planlanan projelerin gidişatı üzerinde duruldu.

 

Araklı’da şuanda TOKİ konutlarının II. etap çalışmaları başladı. Sanayi sitesi kayıtları sona erdi ve yapımına en kısa zamanda başlanıyor. Kültür Merkezi projesi üzerinde titizlikle durularak en güzel şekilde dizayn edilmesi için çalışılıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Süleyman Soylu’nun Araklı’yı ziyaretleri sırasında Kültür Merkezi için verdiği destekle beraber en kısa sürede tamamlanması için tüm eksiklikler tamamlanıyor.

 

Kent göbeği konusunda Araklılı vatandaşların rahat nefes alabileceği nezih bir çevre kalitesi sağlamak adına projelendirme çalışmaları üzerinde fikir alışverişleri devam ediyor. Turizm ve diğer projelerin tamamlanması için ise Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi önümüzdeki günlerde Ankarayı ziyaret edecek.

 

Meclis gündemindeki bir diğer husus ise Araklı’nın Bursa'nın İnegöl İlçesi ile kardeş şehir olması çalışmalarını içeriyor. Meclis üyelerinden Ekrem Reis, Kemal Danışmaz, Emine Tanrıkulu’nun kardeş şehir çalışmalarıyla alakalı temasları masaya yatırıldı. Önümüzdeki günlerde yazışmaların verdiği sonuçlar neticesinde kardeş şehir çalışmasının akıbeti hakkında açıklamalar yapılacak.