1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Araklı'da çevre kirliliği alarm verdi
Araklı'da çevre kirliliği alarm verdi

Araklı'da çevre kirliliği alarm verdi

Araklı Belediye Başkanlığı...

A+A-

 Araklı Belediye Başkanlığı Aralık ayı encümen toplantısı Belediye Başkanı Recep Çebi'nin, encümen üyeleri ve imar komisyonunun katılımıyla gerçekleştirildi. İlçemizde daha temiz bir yaşam sağlanması için Zabıta Müdürlüğünce denetlemeler devam edecek.

 Yemekhanelerin, fırınların vb. gıda ve yiyecek merkezlerinin temiz ve kalite standartlarına uygun olması ve vatandaşların güven içinde alışveriş yapabilmesi için gerçekleştirilecek denetlemeler için Başkan Çebi'den tam destek verildi. Ayrıca ilçe içerisinde görüntü ve çevre kirliliğine yol açan hurda araçların kaldırılması hususunda Zabıta Müdürlüğünce çalışmalar başlatılıyor.

 Başkan Çebi vatandaşları bu konuda duyarlılığa davet ederken belediyemizin deposunda geniş alanlar mevcut vatandaşlarımızın bu hurda araçlarını belirlediğimiz noktalara koymaları veya hurdacıya satmaları gerekmektedir. İlçemizden bu görüntü kirliliğini en kısa sürede kaldıracağız.

 Belediye Meclis Üyesi aynı zamanda daimi encümen olan Kemal Danışmaz ise yine ilçe içerisinde görüntü kirliliğini önlemek ve en önemlisi çevre kirliliğini ve insan sağlığını korumak adına binaların baca filtrelerinin takılması veya onarılması husunda çalışma başlatılmasını talep etti. En kısa sürede Zabıta Müdürlüğünce gerekli önlemler ve çalışmalar başlatılarak Araklı'da çevre ve insan sağlığının korunması sağlanacak. Toplantıda imar durumları ile ilgili konular ele alınarak incelemeleri başlatıldı.