1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Araklı’da Solmaz Güven Tazeledi
Araklı’da Solmaz Güven Tazeledi

Araklı’da Solmaz Güven Tazeledi

CHP Araklı İlçe Başkanlığı’na...

A+A-

CHP Araklı İlçe Başkanlığı’na Mecit Solmaz yeniden seçildi. Araklı CHP, 35. Olağan Genel Kurulunu yaparak Mecit Solmaz’ı yeniden başkan seçti.

CHP Araklı İlçe Başkanlığı’na Mecit Solmaz yeniden seçildi.  Araklı CHP, 35. Olağan Genel Kurulunu yaparak Mecit Solmaz’ı yeniden başkan seçti. Araklı Ziraat Odası Konferans Salonunda yapılan kongrede Divan Başkanlığını CHP İl Başkanı Güzide Uzun yaptı. Birçok genel kurulda görülemeyen bir uygulama ile gençlik kolları üyelerine kürsüde söz verilerek CHP’nin gençlere ve kadınlara verdiği önemi göstermiş olması salonu dolduran davetlilerin de dikkatinden kaçmadı.  İlçe Başkanı Mecit Solmaz, CHP üyesi olmaktan onurlu ve gururlu olduğunu belirterek, “Ülkemiz 14 yıldır beceriksiz ve basiretsiz bir iktidar tarafından yönetilmektedir. Neleri unutturmak istemediler ki hatırlayalım. Deniz fenerini, gemicikleri, ayakkabı kutularını, para sayma makinelerini, çadır mahkemelerini, silah taşıyan tırlarını, Ergenekon’u, balyozu, oğlum paraları sıfırla tepelerini, milletin anasına küfür eden müteahhitlerini ve daha birçok yaptıklarını unutmayacağız unutturmayacağız, bir şeyi doğru söylediler. Dediler ki Apo’yla görüşen şerefsizdir namussuzdurlar. Ben demedim onlar dedi. Tescillediler.” diye konuştu.

Daha önce adaylığını açıklayan Nafiz Ayçiçek’in adaylıktan çekilmesiyle tek liste ile gidilen kongrede Mecit Solmaz, 71 delegeden oy kullanan 49 delegenin tamamının oyunu alarak yeniden ilçe başkanı seçildi. CHP Araklı İlçe Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Mecit Solmaz (Başkan), Hasan Aydın, Mehmet Aygün, Şaban Çakıroğlu, Yılmaz Çebi, Erdal Demiray, Naci Güven, Ali Hacıhasanoğlu, Şaban Halil, Ali Mert Hasançebi, Kenan Hasançebi, Zikrullah Kanberoğlu, Abil Taşkın. İL KONGRE DELEGELERİ: Osman Alioğlu, Adnan Beşir, Osman Dilber, Atınç Hasançebi, Osman Saraç, Mecit Solmaz.