1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Araklı'da Turizm Toplantısı Gerçekleştirildi
Araklı'da Turizm Toplantısı Gerçekleştirildi

Araklı'da Turizm Toplantısı Gerçekleştirildi

Araklı Kaymakamı Adnan Tezcan, Belediye Başkanı Recep Çebi...

A+A-

Araklı Kaymakamı Adnan Tezcan, Belediye Başkanı Recep Çebi, belediye meclis üyeleri ve Karadere Vadisi boyunca turizm tesisleri bulunan esnafların katılımıyla turizm toplantısı gerçekleştirildi. Araklıda ilk defa gerçekleştirilen toplantıda yaz aylarının gelmesiyle başlayan Turizm akımı için alınacak önlemler ve yapılacak olan yatırımlar konuşuldu.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi konuyla ilgili olarak Turizm Tesislerinin temizliğinin, hijyeninin ve çalıştırılan elemanların yaklaşımının son derece önemli olduğunu vurguladı.

Geçtiğimiz günlerde Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Davut Çakır’ın Araklı’da gezdiği turizm merkezlerinden Pazarcık, Turup, Aşıklar Şelalesi ve Kalecik gibi yerler için planlamaların başladığı söylenmişti. Belediye Başkanı Recep Çebi konuyla ilgili olarak planlamaların devam ettiğini ifade ederek Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na ve Büyükşehir Genel Sekreteri Davut Çakır’a ilgi ve alakalarından ötürü teşekkür etti.

Belediye olarak turizm tesisleri adına yapılacak olan çalışmalarda esnafla iç içe olunacağını ifade eden Başkan Çebi Araklı’yı turizme hazırlıyor.

Konuyla ilgili olarak Kaymakam Adnan Tezcan turizm bölgelerinde bulunan tesislerin mescitlerinin, wclerinin ve mutfak hijyeninin önemli olduğunu söylerken özellikle dışarıdan gelen yabancı turistlere uygulanan fiyat tarifelerinin normalin üstünde olmamasını vurguladı.

Yüksek fiyatlandırma hadisesinin uzungölde yaşandığını ifade eden Kaymakam Tezcan Araklı’da böyle bir hadisenin yaşanmadığını söyledi. Bu açıdan Araklı esnafına teşekkür eden Kaymakam Tezcan bu tür olayların yaşanmasının turizm için sağlıklı olmadığını ifade etmeyi de unutmadı.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi son olarak Araklı’da turizm çalışmalarının iyiye gittiğini ifade ederek tesisi bulunan esnafla dertleşti. Turizmle ilgili esnafın fikirlerini de alan Kaymakam Tezcan ve Başkan Çebi programa ilgi gösterip katılan herkese teşekkür ederken uygulanan kurallara uymanın turizmde önemli yer ettiğini ve daha fazla turist çekmek için önemli rol oynadığını ifade ettiler.