1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Araklılı İşadamın'dan Trabzon'a Dev Yatırım
Araklılı İşadamın'dan Trabzon'a Dev Yatırım

Araklılı İşadamın'dan Trabzon'a Dev Yatırım

Dedeman Oteller Zinciri yönetim kurulu aldığı kararla...

A+A-

1995 yılında Rize’de açılan ve 20 yılı aşkındır Karadeniz turizmine önemli hizmetleri olan Dedeman Trabzon’da açılıyor.

Dedeman Oteller Zinciri yönetim kurulu aldığı kararla otel Trabzon’da da turizme hizmet etme kararı aldı. Hizmet ve kaliteden hiçbir zaman ödün vermeyen sektörünün lider firmalardın biri olan ve her zaman müşteri memnuniyetini önde tutan Dedeman Şirketler Grubu Trabzon’da uzun zaman sürdürdüğü bina arayışını 3 M firmasıyla görüşmesiyle tamamlamış oldu. Dedeman otel yönetimi, Muhammet Gümüştaş, Mustafa Ekşi ve Mustafa Bayraktar’ın sahibi olduğu Aydur Firmalarının ortaklığıyla 3 M Yapı firmasının, Trabzon’un Yomra ilçesi Kaşüstü’nde yaptığı son derece modern ve sıra dışı binada Dedeman park konsepti ile hizmet vermeye başlıyor.

Dedeman Oteller Zinciri varisi Banu Dedeman, Dedeman Turizmi Yönetimi AŞ Genel Müdürü Emrullah Akçakaya, 3M Yapı Gayrimenkul Yatırım Firması adına 3 M Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar ve Araklılı İşadamı Ali Fuat Gümüştaş Sözleşmeyi imzalayarak son noktayı koydu.

Özellikle Arap turistlerin büyük ilgi duyduğu Karadeniz Bölgesi’ndeki bu ilgisine Dedeman Otelleri Zincir duyarsız kalmadı ve önemli bir karara imza attı. Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinde Oteller Zinciri bulunan Dedeman stratejik bir kararla oteli Trabzon’da açma kararı alması memnuniyetle karşılanırken bölge turizmine daha büyük katkılar sağlayacağı kanaatine varıldı.

 3 M Yapı Güçlü Ortaklık

Özellikle Trabzon’da yaptığı yatırımlarla öne çıkan üç firma adından da söz ettiriyor. Birçok büyük projeye imza atan 3 M Yapı Gayrimenkul firmasının üç büyük ortağı bulunuyor. Muhammet Gümüştaş Anonim Şirketinin Sahibi Muhammet Gümüştaş, Ekşi İnşaatın sahibi Mustafa Ekşi ve Aydur İnşaat Firmasının Sahibi Mustafa Bayraktar ortaklığıyla kurulan 3 M Yapı sıra dışı projelere imza atıyor. Sektöründe söz sahibi üç firmanın ortaklığıyla yürütülen projeler adeta göz kamaştırıyor.

Şana Evleri

 

Trabzon’un Yomra İlçesi Kaşüstü sahilinde iki blok üzerinde kurulan Şana Evleri emsallerinden farklı bir konseptte tamamlandı. Birinci ana blokta ısıtmalı bayan ve çocuk havuzlarının yanı sıra fitnes salonu, sauna ve lobiler mevcut. İkinci ana blokta da bay yüzme havuzu fitnes salonu, sauna ve lobiler var.

Denize 200 metre mesafede ve dairelerin tamamına yakını deniz manzaralı olup, tüm daireler için kapalı otopark tasarlanmış ve otoparktan direkt dairelere çıkma imkanı bulunuyor. Ayrıca her dairenin sıcak sudan yararlanması için güneş enerjisi mevcut.

Trabzon’da Karadeniz Sahil Yolu ile deniz arasında yer alan tek yerleşim yeri özelliği olmasının yanı sıra Havalimanına sadece 5, alış veriş merkezlerine bir ve hastanelere de 4 kilometre mesafede Yeni Adliye Sarayı ve Dünya ticaret merkezi bitiğindedir.

4 bin 500 metrekare peyzaj alanı bulunan 3 M Şana Evleri, dış mekân çocuk oyun alanları, yapay şelale ve süs dereleri ile 350 metre uzunluğundaki koşu parkuru kendini diğerlerinden ayıran özellik olarak görülüyor.

Şana Evleri 9,300 M2 Arsa üzerine 2 Blok, 98 daireden oluşmaktadır. Projede 3+1 tipinde ve 5+1 dubleks tipinde farklı daire seçenekleri bulunmaktadır.

 

Yükselen Değer Söğütlü Towers

Trabzon’un Söğütlü Beldesinde aynı konsepte yeni bir proje daha tamamlanarak alıcılarını bekliyor.

İki blok halinde yapılan 193 metrekare 3+1 daireler ile 370 metrekareden oluşan 5+1 dubleks daireler son derece modern olarak inşa edilerek tasarlandı.

Grup Yapı ve Aydur İnşaat’ın ortak projesi olarak tamamlanan bina tünel kalıp sistemiyle yapılmış 9 şiddetindeki depreme dayanıklı olarak inşa edildi.

Dört bir taraftan deniz ve doğa manzarası ile mükemmel bir yaşam alanı sunuyor. Merkezi ısıtma, ses ve ısı yalıtımlı, gömme dolap vestiyer ve yüklük, mutfak ve banyo dolaplarıyla da göz kamaştırıyor.

İçerisinde çocuk parkı, süs havuzu ve kamelyaların da yer aldığı 10 bin 540 metre kare alan üzerine inşa edilen Söğütlü Towers 8 bin metrekare peyzaj alanıyla da tam bir doğa cenneti.2 blok halinde 20 kat olarak tamamlanan ve toplam 144 daireden oluşan dev projenin içinde her şey var. Kapalı ve açık otopark, bay, bayan ve çocuk yarı olimpik yüzme havuzları ayrı ayrı tasarlanmış, bayan ve bayan fitnes salonları, bay-bayan saunası, tenis kortu ve basketbol sahası da Söğütlü Towvers’i ensallerinden ayıran özellik olarak öne çıkıyor.