1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Araplardan Türk mallarını boykot çağrısı!
Araplardan Türk mallarını boykot çağrısı!

Araplardan Türk mallarını boykot çağrısı!

Türkiye'deki kullanıcıların tepkisini çekti

A+A-

Türkiye'nin Katar'a asker göndermesinin kabul edilmesinin ardından Suudileri destekleyen Araplar, Türkiye'yi Katar'ın yanında yer almakla suçladı. Arapların sosyal medyada yapılan Türk mallarına yönelik boykot çağrısı Türkiye'deki kullanıcıların tepkisini çekti.

Arap ülkeleri ve Katar arasında yaşanan diplomatik kriz, Katar'a destek veren Türkiye'ye yönelik boykot çağrısına neden oldu. Sosyal medyada yapılan Türk mallarına yönelik boykot çağrısı Türkiye'deki kullanıcıların tepkisini çekti.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır'ın Katar ile diplomatik ilişkilerini kesmesini açıklamasının ardından başlayan kriz sürüyor.

Katar'la ilişkilerini kestiğini açıklayan ülke sayısı her geçen gün artarken, TBMM'de Katar'a asker gönderilmesinin kabul edilmesinin ardından Suudileri destekleyen Araplar, Türkiye'yi Katar'ın yanında yer almakla suçladı.

Sosyal medyadan Türk mallarını boykot çağrısında bulunuldu. ​​​Türkiye'deki sosyal medya kullanıcıları ise bu boykot çağrısına tepki gösterdi.