1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Arena baskısı
Arena baskısı

Arena baskısı

Trabzon, Olimpiyat'taki biletsiz giriş derdinden bıktı...

A+A-

Trabzonspor’un İstanbul’daki maçları renkli görüntülere sahne oldu, binlerce taraftarı takımına hiç ‘deplasman’ havası yaşatmadı. Ancak son olaylar rüzgarın tersine dönmesine yol açtı. Trabzonspor cephesindeki bu tavır değişikliğinin birkaç sebebi var. Bunlardan biri, Benfica maçındaki gişe olayları. Maç için 21 bin kadar bilet satılmasına rağmen statta yaklaşık 40 bin taraftarın bulunması Trabzonspor’un kurmaylarını şaşkına çevirdi. Biletsiz kaçak girişlerin bir türlü önlenememesi maddi açıdan ciddi kayıp demek. Diğer yandan Olimpiyat’taki ambians. Ulaşım imkanlarının rezalet olduğu statta 35-40 bin dolayında bir seyirci toplandığında bile stat neredeyse ‘boş’ izlenimi veriyor.

52 bin kapasiteli ve ambiansı müthiş

Bu da ilk maçı İspanya’da, Avrupa’nın en zor deplasmanlarından biri olan Bask ortamında oynayacak Trabzonspor’u endişelendiriyor. Zira benzer bir deplasman şartı yaratmak en büyük arzu. O nedenle de Bordo-Mavililer gözünü şimdiden Galatasaray’ın yeni yuvası TT Arena’ya çevirdi, resmi girişimler gelecek hafta başlayacak.

Yunus Akgül: Önce Galatasaray

FANATİK olarak Trabzonspor Yönetimi’nin resmen dillendirdiği, “Aslına bakılırsa Olimpiyat Stadı yerine Galatasaray’ın yeni stadı TT Arena’da oynamak isteriz” fikrini, konunun muhataplarına sorduk. Bu isimlerden biri de Gençlik Spor Genel Müdürü Yunus Akgül oldu. Akgül özetle şunları söyledi: Talebin muhatabı ilk olarak Galatasaray. Yani Trabzon başvuruda bulunacaksa önce Galatasaray ile görüşmeli. Çünkü bizim Galatasaray ile sözleşmemiz var, stat kullanımı onların onayına bağlı. Ancak ben onların da bu işe olumsuz bakacağını sanmıyorum. Süreçte bizden bir istek ve talep olursa da elimizden geleni yaparız tabi ki.


Aslan ‘okey’ veriyor

Trabzonspor’un TT Arena arzusu Galatasaray cephesinde ise hayli olumlu karşılanıyor. TT Arena ile ilgili konulardan sorumlu olan yönetici Adnan Öztürk, her ne kadar resmi bir durum olmasa da ortada Bordo-Mavililer’i sevindirecek mesajlar verdi FANATİK aracılığıyla: Daha önce stadımızda çeşitli konserler falan verilmişti. Biz buna karşıydık, hâlâ da karşıyız. Üç kuruş paralar için böyle etkinlikleri yapacağımıza ilişkilerimizin iyi olduğu rakiplerimize Arena’yı vermek daha akla yatkın. Trabzonspor’un da Athletic maçını İstanbul’da oynaması gerekiyor. Arena için isteklerini biliyoruz. Aramızın iyi olduğu bir kulüp ve sıcak yaklaşıyoruz.