1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Arınç Fazıl Say'ın eleştirisine sert çıktı
Arınç Fazıl Say'ın eleştirisine sert çıktı

Arınç Fazıl Say'ın eleştirisine sert çıktı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Fazıl Say'ın aldığı cezadan sonra sosyal medyada yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç yaptığı açıklamada Türkiye’de hiç kimsenin suç işleme imtiyazına sahip olmadığını ifade etti.

A+A-

 Piyanist ve besteci Fazıl Say, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerin yaptığı açıklamalar nedeniyle açılan davada kendisine verilen 10 ay hapis cezasının ardından kararı eleştirmişti.

ARINÇ: FAZIL SAY BUNUN HESABINI VERECEKSİN

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Fazıl Say'ın eleştirisine sert tepki gösterdi. Türkiye'de Genelkurmay Başkanlarının da savunma yaptığını hatırlatan Arınç,

"Başkalarının inancına hakareti esas alırsan, bunun bir yaptırımı varsa ve bu kanun şu kadar yıldan beri geçerliyse, işte say sen de say demeye gerek yok. Türkiye'de suç işleme imtiyazına kimse sahip değil, nice komutanların, muvazzaf veya emekli yargılandığı bir Türkiye'de Genelkurmay başkanlarının kendilerine isnat edilen suçlar nedeniyle bugün savunma yapar noktaya geldiği bir Türkiye'de, yani Fazıl Say'ın hangi özelliği var ki suçlanmasın veya mahkeme önüne çıkmasın. Sen yaptığın suç teşkil ediyorsa, bunun hesabını rahatlıkla vereceksin veya benim yaptığım yanlışmış, herkesten, her inançlı insandan özür diliyorum diyeceksin, yok öyle beş kuruşa simit devri geçti." şeklinde konuştu.