1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Arınç gelecek dönemde olmayacak
Arınç gelecek dönemde olmayacak

Arınç gelecek dönemde olmayacak

Bülent Arınç HaberTürk canlı yayınında çarpıcı açıklamalarda bulundu...

A+A-

AKP hükümetinde Başbakan Yardımcılığı görevinde yer alan Bülent Arınç HaberTürk canlı yayınında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Parti tüzüğü gereği üç dönem üst üste milletvekilliği yapıldıktan sonra bir dönem ara verilmesi maddesine uyacağını belirten Arınç kısmet olursa ara vereceğini ifade etti.

HERKES ÇIKSIN DEMEDİM: “Kürt meselesinde insanların isyan ettiğini, ben de onları yaşasaydım belki isyan edip dağa çıkardım dedim. Yoksa ‘herkes dağa çıksın’ anlamında kullanmadım. Meclis Başkanlığı döneminden biliyorum ki, her olayı görmek istedikleri bir şekilde sözlerimden cımbızla alınıp konuşmuşlardır.

BİLAL PAŞA: İzmir’de 1985’te ‘Refah Gecesi’ yaşandı. Salonda kadın ve erkeklerin ayrı ayrı oturması suç olarak görüldü. İlhan Dikyar isimli bir savcı ifademi aldı. Tam odasından çıkarken “Ankara’dan Kenan Evren merak ediyor. ‘Siz konuştukça halktan tempo geliyor ‘Bilal Paşa iktidar olacak’ dendi. Çok şaşırdım. ‘Kim bu Bilal Paşa?’ dedim. ‘Getirin kayıtları dinleyin’ dedim. Sesler cızırtılıydı. Ben ateşli bir konuşma yapıyorum. Seyirciler ‘hilal başak iktidar’ olacak diye bağırıyor. Ancak kaset çözülürken bu ‘Bilal paşa iktidar olacak’ anlaşılmış. Bu sözler bize 4 sene 2 aya maloldu.”

ADAY DEĞİLİM: Tüzüğümüze göre üç dönem üst üste milletvekilliği yapanların aday olmaması veya bir dönem ara vermesi gerekiyor. Bu bir realite. Tayyip Bey için de benim için de böyle bir durum var. Ben bu dönemin sonunda yokum. Allah kısmet ederse ara vereceğiz, buna benim ihtiyacım da var”