1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Arınç İstanbul halkından özür diledi
Arınç İstanbul halkından özür diledi

Arınç İstanbul halkından özür diledi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olaylarla ilgili yaptığı açıklamada mahkemenin vermiş olduğu yürütmeyi durdurma kararının doğru olduğunu ve olan bitenler içinde özür dilediğini ifade etti.

A+A-

 'DURDURMA DOĞRU'

Arınç, “İstanbul’un önemli bir yeşil alanının, bir AVM’ye dönüşmesine veya betonlaşmaya dönüşmesine karşı çıktılar. Bunu takdirle karşılamak lazım” diye konuştu. Arınç, İstanbul 6. İdare Mahkemesi’nin ‘yürütmeyi durdurma’ kararını doğru bulduğunu kaydetti. Arınç, “Bugüne kadar yaşanan yaşandı ama şimdi bir mahkeme kararının infazı sırasında en azından bütün faaliyetler durdurularak bir sükunet döneminde Belediye, Kültür Bakanlığı veya bu işte sorumlu olan birimlerin, İstanbul halkına bir borcu var” şeklinde konuştu.

TOPLUMSAL BARIŞ İÇİN

Arınç, “O borç da şudur: Biz Taksim’in yayalaştırma çalışmaları içerisinde Gezi Parkı’nda şunu yapmak istiyoruz, bunu yaparken ağaç katliamı yapmayacağız, burada tekrar park olmaya devam edecek veya buradan sökülecek ağaçların bir başka yerde hayat bulacağının size teminatını veriyorum, sizin duyarlılığınızı paylaşıyorum, bu paylaştığımız konuda olan bitenlerden de özür diliyorum’ demesinde, toplumsal barış açısından büyük fayda olduğunu düşünüyorum” dedi.