1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Artvin'de Ayı Saldırdı!
Artvin'de Ayı Saldırdı!

Artvin'de Ayı Saldırdı!

Ayı Kadına Saldırdı...

A+A-

Artvin'in Yusufeli ilçesinde ayının saldırısına uğrayan bir kadın hastanede tedavi altına alındı.

 

Edinilen bilgiye göre, ilçenin Bıçakçılar köyünde, yakacak odun ihtiyacını gidermek için arkadaşı Güler Yazıcı ile Velitav Yaylası'na giden Meryem Uludağ (55), ayının saldırısına uğradı. Bir süre ayı ile boğuşan Uludağ, arkadaşının bağırmasıyla ayının kaçması sonucu kurtuldu. Sesler üzerine olay yerine giden Uludağ'ın damadı Müsenif Almacı ve köylüler, yaralı kadını yaylada yerleşim yerine kadar taşıdı. Buradan ambulansa alınan Uludağ, önce Yusufeli Devlet Hastanesi'ne, ardından da Artvin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

 

"AYIYI KORUYORLAR AMA İNSANIN DEĞERİ YOK"

Parmağından ve sırtından yaralanan Meryem Uludağ, gözünü kapattığında hep ayının gözünün önüne geldiğini söyledi. Uludağ "Ayılar kiraz, armut, elma ve fasulyelerimizi hep yiyor. 'Ayı saldırır' diye hayvanlarımızı hep ahırda saklıyoruz. Ayılar akşam saatlerinde hep dışarıdalar. Ben milli parklardan davacıyım. 17 Haziran'a kadar iğneye geleceğim, parayı nerden bulacağım.

 

Bize sahip çıksınlar hayvanlara sahip çıkıyorlar insanın değeri yok. Ayının saldırdığı anda çok korktum gözlerimi kapattığımda sürekli gözümün önüne geliyor" dedi.