1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Artvin'de felaketin ardından…
Artvin'de felaketin ardından…

Artvin'de felaketin ardından…

"Anneme sesleniyordum, cevap vermiyordu..."

A+A-

 Felaketin ardından, yaşanan dramlar da tek tek gün yüzüne çıkmaya başladı… Artvin'in Hopa ilçesinde meydana gelen sel ve heyelan felaketinde enkaz altından yaralı kurtulmayı başaran 7 yaşındaki Naz Gedik, hayatını kaybeden annesi Ünsal, ağabeyi Erdal Eren ile yengesi Emniyet Gedik'in mezarlarını ziyaret etti.

Babası Kazım, amcası Miraç Gedik ve akrabalarıyla sabah saatlerinde yakınlarının mezarlığına giden Naz, dua okuyarak duygulu anlar yaşadı.

Naz, mezar başında yaklaşık 5 dakika kaldıktan sonra ayrıldı. Akrabaları ise mezara çiçek dikerek su döktü. Hemşince ve Türkçe ağıt yakan Gedik ailesi, duygusal anlar yaşadı.

"ANNEME SESLENİYORDUM, CEVAP VERMİYORDU, ABLAM NEFES ALAMIYORUM DİYORDU"

Naz Gedik, olay anında çok kötü anlar yaşadığını ve üzgün olduğunu belirterek, "Biz evden çıkmak için yer arıyorduk. Cansu ablam toprağın geldiğini bize gösterince tekrar eve atladık. Alta indik, yengem tam yanımdaydı, kafasından, yüzünden kan akıyordu. Anneme sesleniyordum, cevap vermiyordu, ağabeyime sesleniyordum, cevap vermiyordu. Ablam 'nefes alamıyorum' diyordu. Diğer ablam ise 'ayağım kırık gelemiyorum' diyordu. O sırada evin önündeydik" diye konuştu.

Minik Naz'ın acısını unutturmak isteyen akrabaları ise bir an olsun yalnız bırakmıyor.

Bu arada akrabalarının ölümüne üzülen, yorgunluk ve strese bağlı kalp krizi geçiren Hüseyin Gedik hayatını kaybetti. Gedik, bugün öğle namazı sonrası kılınacak cenaze namazının ardından aile kabristanlığına defnedilecek.