1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Asıl hedef Erdoğan!
Asıl hedef Erdoğan!

Asıl hedef Erdoğan!

Açık açık söyledi!

A+A-

KCK Eş Genel Başkanı Cemil Bayık, İngiliz Times gazetesine konuştu. Bayık, artık temel hedefin Erdoğan'ı ve AK Parti iktidarını devirmek olduğunu belirterek savaşın artık sadece dağda değil her yerde olacağını söyledi.

 

Kuzey Irak'taki Kandil Dağları'nda Times muhabiri Anthony Loyd'un sorularını yanıtlayan Cemil Bayık, gelinen noktada bir ölüm kalım mücadelesi verdiklerini belirtti.

 

"ERDOĞAN DEVRİLMEDİKCE TÜRKİYE'DE ASLA..."

 

"Erdoğan bizi yenerse, Türkiye'de demokrasi isteyen herkesi mağlup edebilir" diyen Bayık, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Onun rüyalarının gerçeğe dönüşmesinin önündeki en büyük engel biziz. Eğer Erdoğan bizi saf dışı bırakırsa, kazanır... Erdoğan'ı ve AKP'yi devirmek istiyoruz. Erdoğan ve AKP devrilmedikçe, Türkiye asla demokratik bir ülke olamaz."

 

"SAVAŞ ARTIK HER YERDE OLACAK"

 

Cemil Bayık, açıklamasının devamında şunları söyledi:

 

"Türkler, sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı Kürt kentlerinde mümkün mertebe herşeyi yağmalayıp yaktılar. Bu nedenle halkımız intikam hisleriyle dolu. Gerillalarımıza, onlara yapılanların intikamını almaları çağrısında bulunuyor. Bu, halk mücadelesinde yeni bir dönemdir. Kısa bir süre öncesine dek Türk ordusu ile savaş sadece dağlardaydı. Daha sonra kasabalara ve kentlere de taştı. Artık her yerde olacak.

 

Mücadelenin bu aşamasında, gerillalarımıza yerine getirmeleri yönünde verilecek her emir, meşru olacaktır."