1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Askeri Konvoya Bombalı Saldırı
Askeri Konvoya Bombalı Saldırı

Askeri Konvoya Bombalı Saldırı

Şemdinli'de teröristler, askeri konvoy geçerken mayın patlattı.

A+A-

 Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler, askeri konvoyun geçişi sırasında yola döşenen patlayıcıyı infilak ettirdi. Patlama sonucunda ölen ya da yaralanan olmadı. 

Şemdinli'den çıkan askeri konvoya yönelik saldırı, saat 14.30 sıralarında gerçekleştirildi. BÖLGEDE OPERASYON BAŞLATILDI 

Askeri konvoyun, Şemdinli- Yüksekova karayolu üzerinde bulunan Kaymakamlık Çeşmesi mevkiinden geçişi sırasında daha önce PKK'lı teröristler tarafından yola döşenen patlayıcı, uzaktan kumandayla infilak ettirildi. 

Patlama sonucunda ölen ya da yaralanan olmazken bölgede PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için geniş çaplı operasyon başlatıldı. 


İKİ HAFTA ÖNCE, AYNI BÖLGEDE BEŞ ŞEHİT VERİLMİŞTİ 

PKK'lı teröristler, yaklaşık iki hafta önce de yine Şemdinli'de Bağlar ile Zorgeçit köyleri arasında askeri konvoyun geçişi sırasında yola döşedikleri mayını patlatmıştı. 

Yola döşenen dört patlayıcının infilak ettirilmesinden sonra güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çatışma yaşanmıştı. Çatışmada beş asker şehit düşerken 16 teröristin ise öldürüldüğü açıklanmıştı.