1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Askeri lojmanda 4 ölüm 1 vasiyet!
Askeri lojmanda 4 ölüm 1 vasiyet!

Askeri lojmanda 4 ölüm 1 vasiyet!

Bülent Aksungur önce ailesini sonra da kendini öldürdü. Ardında ise yürek burkan bir vasiyet bıraktı...

A+A-

 Ankara'da Uzman Çavuş Bülent Aksungur, eşi ve iki çocuğunu öldürdükten sonra intihar etti. Aksungur'un arkadaşlarından, kendilerine bir şey olması halinde engelli çocuğuna ait akülü arabanın başka bir askerin engelli çocuğuna verilmesini istediği ortaya çıktı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda görev yapan Uzman Çavuş Bülent Aksungur (39), dün sabah saatlerinde Yenimahalle Bayburt Sokak'taki askeri lojmanlardaki evinde, eşi Songül (35), engelli oğlu Mertcan (13) ve kızı Büşra'yı (15) beylik tabancasıyla vurarak öldürdü. Aksungur, daha sonra başına dayadığı silahıyla intihar etti.

GAZ KOKUYORDU

Aksungur'un işe gelmemesinden şüphelenen mesai arkadaşları, uzman çavuşu ev ve cep telefonlarından aradı, ancak ulaşamadı. Aksungur'un iş arkadaşları daha sonra lojman görevlisine durumu haber verdi. Lojman görevlisi kapının açılmaması ve içeriden yoğun gaz kokusunun gelmesi nedeniyle eve balkondan tırmanarak girdi. Lojman görevlisi, Aksungur ailesinin tüm fertlerinin kanlar içinde yattığını görünce durumu polise bildirdi.

Yapılan ilk inceleme sonucunda, Aksungur'un önce yatak odasındaki eşini, ardından ayrı odalardaki oğlu Mertcan ve kızı Büşra'yı vurduğu, daha sonra ise evin antresinde intihar ettiği saptandı.

OKUL KIYAFETLERİ ÜZERİNDEYDİ

Lise 2. sınıfta öğrenim gören Büşra'nın öldürüldüğü sırada okul kıyafetinin üzerinde olduğu öğrenildi. Aksungur'un ayrıca kendisini ve ailesini silahla öldürmeden önce, evdeki doğalgaz vanasını açtığı saptandı.

Aksungur'un bankalardan kredi çektiği ve bu nedenle borçlandığı, ayrıca borçlarını ödemek için ikinci el otomobil alıp sattığı iddia edildi. Aksungur'un bir süredir yaşadığı maddi sorunlar nedeniyle sıkıntılı günler geçirdiği öne sürüldü. Aksungur'un daha önce de intihar teşebbüsünde bulunduğu, ancak ailesi tarafından önlendiği kaydedildi. Olay yerine gelen ailenin yakınları sinir krizleri geçirdi.

Aksungur'un, binbaşı olan ağabeyi Fikret Aksungur'un 2008'de Van'ın Başkale ilçesinde göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu şehit olduğu öğrenildi.

YÜREK BURKAN VASİYET

Bülent Aksungur'un bir süredir mesai arkadaşları ve yakınlarına, kendisine bir şey olması durumunda memleketi Konya'nın Ereğli ilçesindeki şehit ağabeyinin yanına gömülmeyi istediğini söylediği iddia edildi. Aksungur'un ayrıca, bir süre önce Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nce engelli oğlu Mertcan'ın kullanması için verilen akülü aracının da kendilerine bir şey olması halinde, engelli çocuğu olan bir başka askere verilmesini istediği öne sürüldü. Aksungur'un engelli olan 13 yaşındaki oğlu Mertcan için Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) 600 TL "evde bakım parası" aldığı, ancak uzman çavuşun maaşına zam gelmesi nedeniyle "Ödeme sınırı aşıldığı" gerekçesiyle bu paranın kesildiği iddia edildi.