1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Ata Avrasya’da anıldı
Ata Avrasya’da anıldı

Ata Avrasya’da anıldı

Ata Avrasya’da anıldı

A+A-

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78. yıldönümünde Avrasya Üniversitesi’nde düzenlenen etkinliklerle anıldı. Avrasya Üniversitesi Ömer Yıldız Yerleşkesi Konferans Salonunda gerçekleşen anma törenine üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Aşkın Asan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yavuz Özoran, Prof. Dr. Muhammed Kamali, Prof. Dr. Ersan Bocutoğlu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İsmail Ocak, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 

Tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Avrasya Üniversitesi öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği programın açılış konuşmasını Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Levent Kalyon yaptı. Kalyon, öğrencilere 78 yıl önce aramızdan ayrılan büyük önderimizin yüce Türk Milleti’ne olan aşkı, bu milleti muasır medeniyetlerin üzerine çıkarma hayali, bunu gerçekleştirmek için geliştirdiği fikirleri bizlere yol göstermeye devam ediyor, Atatürk’ü daha iyi tanımak ve anlamak için onun hayatını inceleyin, yazılmış binlerce eser var onları okuyun, dedi.

10 Kasım Atatürk’ü anma programı Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarının ve videolarının gösterimi ile son buldu.Atatürk’ün kendi sesinin de dinletildiği törende duygu dolu anlar yaşandı.