1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Atasu Barajı Hizmette
Atasu Barajı Hizmette

Atasu Barajı Hizmette

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon'un 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak olan ve önümüzdeki yıl tamamlanması planlanan Atasu Barajı'nın bugünden itibaren hizmete girdiğini bildirdi.

A+A-

Gümrükçüoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Trabzon ile çevre belediyelerin 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak Atasu Barajı'nın hizmete girmesinden dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek, Trabzonluların bugünden itibaren Atasu Baraj suyundan içeceğini belirtti.

Normal programda 2012 yılı sonunda tamamlanması planlanan Atasu Barajı'nın bir yıl erken bitirilmesi için 2009'un ikinci altı ayında 20 milyon TL ek ödenek çıkardıklarına işaret eden Gümrükçüoğlu, açıklamasında, şunları kaydetti:

"Baraj için 2010'da kullanılmak üzere bütçeye 35 milyon TL ödenek konulmasını sağladık. 28 Aralık 2010 tarihinde su tutmaya başlayan Atasu Barajı'nda doluluk oranının yüzde 100'e ulaşınca daha önce haziran ayında faaliyete girmesini planladığımız barajı bugün itibariyle hizmete sunuyoruz. "

Gümrükçüoğlu, barajın bitirilmesinde verdikleri desteklerden ötürü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar ve milletvekillerine teşekkür etti.