1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Atatürk Havalimanı'nda terör saldırısı!
Atatürk Havalimanı'nda terör saldırısı!

Atatürk Havalimanı'nda terör saldırısı!

Çok sayıda ölü ve yaralı...

A+A-

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde yaşanan terör saldırısında ilk belirlemelere göre 36 kişi hayatını kaybetti. Patlamada 147 yaralının olduğu bildirildi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısıyla ilgili, "Sayısını üç olarak belirlediğimiz canlı bomba intihar saldırısında ilk belirlemelere göre 36 kişi hayatını kaybetmiş 147 yaralı var" dedi.

GELEN UÇAKLAR HAVADA BEKLETİLİYOR

 

Havalimanında şu anda sadece pistteki uçakların hareketine ve kalkışına izin veriliyor. Öte yandan havalimanına inmek isteyen uçaklara izin verilmiyor, havada bekletiliyorlar.

 

Olay yerine çok sayıda ambulans sevkedildi.

 

İKİ SALDIRGAN ÖLDÜRÜLDÜ

 

Edinilen diğer bilgiye göre ise iki saldırganın olay yerinde öldürüldü.

 

CANLI BOMBA MI?

 

Star Gazetesi muhabiri Ömer Çağlak'ın aktardığı bilgiye göre; olayda canlı bomba ihtimali üzerinde duruluyor.

 

GÖRGÜ TANIĞI: 50'YE YAKIN SİLAH SESİ DUYDUM, İKİ PATLAMA OLDU

 

CNN Türk'e konuşan bir görgü tanığı, 50'ye yakın silah sesi duyduğunu, ardından art arda patlama seslerinin geldiğini anlattı. Görgü tanığına göre olayların kapalı otoparkta gerçekleştiğini söyledi.

 

BAŞBAKAN YILDIRIM KRİZ MASASI OLUŞTURULMASI TALİMATI VERDİ

 

Başbakan Binali Yıldırım, Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde meydana gelen patlama hakkında, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve İstanbul Valisi Vasip Şahin'i telefonla arayarak bilgi aldı. Yıldırım, konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı bünyesinde kriz masası oluşturulması talimatını verdi.

 

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

 

Yaralılar patlamanın ardından olay yerine sevk edilen 49 ambulans ve 5 UMKE ekibi aracılığı ile hastanelere taşındı.

 

Yaralılar tedavileri yapılmak üzere Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile bölgedeki çeşitli hastanelere sevk edildi.

 

Özel harekat ve bomba imha ekibi sevk edildi

 

Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen patlamanın ardından, olay yerine özel harekat ve bomba imha ekibi sevk edildi.

 

Alınan bilgiye göre, Dış Hatlar Terminali'nde ölen ve yaralananların olduğu patlama sonrası, havalimanı girişlere kapatıldı. Havalimanına, yalnızca polis ve sağlık ekipleri ile görevlilerin girişine izin veriliyor.

 

Sağlık ekipleri, havalimanındaki yaralıları hastaneye kaldırırken, olay yerine özel harekat ve bomba imha ekibi sevk edildi.

 

Yaralıların kaldırıldığı Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile çevredeki diğer hastanelerde, polis ekipleri güvenlik önlemi aldı.

 

Polis helikopteri de havalimanı üzerinde uçuş yapıyor.

 

6'sı ağır 60 yaralı

 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde yaşanan terör saldırısında ilk belirlemelere göre 36 kişi hayatını kaybetti. Patlamada 147 yaralının olduğu bildirildi.

 

Yayın yasağı getirildi

 

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından, Başbakanlığın talebi üzerine, İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde meydana gelen patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiği bildirildi.