1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Avcı'dan Sadri Şener'e cevap!
Avcı'dan Sadri Şener'e cevap!

Avcı'dan Sadri Şener'e cevap!

Sadri Şener'e Avcı'dan cevap...

A+A-

 (A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri (D) Grubu'nda 12 Ekim Cuma günü Romanya ile oynanacak maç öncesinde basın toplantısı düzenledi.  Avcı, 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri (D) Grubu'nda 12 Ekim Cuma günü Romanya ile çok zorlu bir maç oynayacaklarını belirterek, "Her takımı yenebilecek kapasitede olduğumuzu biliyoruz" dedi.


Abdullah Avcı, milli takımın kampta bulunduğu BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde ve kaleci Volkan Demirel'in de yer aldığı basın toplantısında yaptığı konuşmada, Romanya'nın 6 puanla grup lideri olduğunu belirterek, "Özellikle son dönemde çıkış yapan ve bizim gibi genç bir jenerasyonla beraber toparlanan bir takım. Onların da 9 oyuncusu Steaua Bakreş'te, diğer oyuncuları Avrupa'da oynuyor. Kompakt halinde oynayan, oyun disiplinine sadık, fizik kaliteli yerinde, takım savunmasını son derece iyi yapan bir takım. Çok zor bir müsabaka bizi bekliyor" dedi.

Avcı, 11 aydır milli takımın başında bulunduğunu ve mayıs ayında 5 hazırlık maçı yaptıklarını hatırlatarak, "Bu kadronunu üzerinden bir iki giriş ve çıkışla yolumuza devam ediyoruz. Çok iyi bir takım, iyi bir aile ortamı ve yetenekli bir oyuncu grubu ile sabırlı, konsantre olan, oyuna odaklanabilen ve her takımı yenebilecek kapasitede olduğumuzu biliyoruz" diye konuştu.


Sadri Şener'in sözlerine Avcı'dan cevap 

Avcı, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in, kendisi hakkında İstanbul'da yaşaya yaşaya asimile olduğunu ve meşhur olmak için Galatasaray, Fenerbahçe'den oyuncular aldığını söylemesine cevap verdi.


Tecrübeli antrenör, "Trabzonspor, Türk futboluna önemli hizmetler yapmıştır. Yapmaya da devam edecektir. Mayıs ayında kampa çağırdığım 10 değişik kulüpten oyuncunun 6 tanesi Fenerbahçe ve Galatasaray'a transfer oldu. Bunla ilgili bazen farklı yorumlar yapılıyor. Bu benim suçum değil." şeklinde konuştu.


Formmda olmasına rağmen kadroya alınmayan Onur Kıvrak ile ilgili de konuşan Abdullah Avcı, "7 tane maç oynandı. Onur 9 maçtır bizimle beraber değil. Mert ve Cenk ise bizimle. Performansını böyle sürdürürse bizimle olacak" ifadelerini kullandı.


"Hangi takımda oynadıklarının farkında değilim"

Türkiye'de 5 bin 600 profesyonel futbolcunun bulunduğunu, ama (A) Milli Takım kadrosuna 24-25 futbolcu alabildiklerini kaydeden Avcı, şöyle devam etti:

"Kadroları yaparken hangi takımda oynadığının farkında bile değilim. Sadece böyle bir şeyle karşılaşınca bir istatistik çıkardım ve mayıs ayında 10 değişik kulüpten çağırdığım oyuncuların 6-7'sinin transfer olduğunu gördük. Bu eleştirilere katılmıyorum, bu benim suçum değil. Seçtiğimiz, karar verdiğimiz her şeyin vicdanen arkasındayız."