1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Avni Aker'e vedada o isimler yok!
Avni Aker'e vedada o isimler yok!

Avni Aker'e vedada o isimler yok!

Avni Aker'e vedada o isimler yok!

A+A-

Trabzonspor’da 24 Ağustos Çarşamba akşamı tarihi bir gün yaşanacak. Bu akşamda Bordo-Mavili takımın formasını giyen ve futbolu bırakan isimlere toplu bir jübile töreni düzenlenecek. Bunun yanında bir konser planlanıyordu ancak terör olayları nedeniyle bundan vazgeçildi. Trabzonspor resmi internet sitesinden yapılan duyuruda tarihi jübileye katılacak eski başkan ve futbolcular tek tek sıralanırken, bazı isimlerin olmaması dikkatlerden kaçmadı.

 

GÜNEŞ, ŞOTA TAMAM DA 3 KRAL NEREDE?

 

Özellikle Trabzonspor’un ilk gol kralı oyuncusu Necmi Perekli, üçüncü gol kralı Fatih Tekke ve Bordo-Mavili kulüp tarihinin en fazla gol atan ve en çok asist yapan oyuncusu Hami Mandıralı’nin jübileye katılmamaları dikkat çekti. Yine bir başka gol kralı Şota Arveladze’nin İsrail’de çalışıyor olmasından dolayı bu tarihi günde yer almayacağı belirtiliyor. Trabzonspor tarihinin en önemli figürlerinden Şenol Güneş de Beşiktaş teknik direktörü olduğu için bu önemli geceye gelemeyecek.

 

EFSANELERDE DE BAZI İSİMLER YOK

 

Bir başka ilginç nokta da, yine efsane dönemin önemli isimleri Turgay Semercioğlu ve Tuncay Mesci’nin de isimlerinin listede bulunmaması dikkat çekici bulundu. Yönetim, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada bazı isimlerin mazeret bildirerek jübile programına katılmayacaklarını açıklamasına karşın, özellikle şu anda her hangi bir yerde çalışmayan isimlerin neden mazeret bildirdikleri merak edilirken, bunun aslında yönetim kuruluna bir tavır olabileceğinin de altı çiziliyor.

 

ŞAMİL  EKİNCİ KATILAMAYACAK

 

Tarihi gece ile ilgili yönetimin yaptığı açıklama ise şöyle: Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nda 24 Ağustos Çarşamba günü veda organizasyonu düzenliyoruz. Avni Aker’e veda gecesine efsane başkanlarımızdan Şamil Ekinci rahatsızlığı nedeniyle katılamayacak. Salih Erdem, Ahmet Celal Ataman, Mustafa Günaydın, Mehmet Ali Yılmaz, Faruk Özak, Özkan Sümer, Atay Aktuğ, Nuri Albayrak, Sadri Şener ve İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu katılacak. Efsane teknik direktörümüz Ahmet Suat Özyacı da aramızda olacak.