1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Avrasya büyük yol aldı
Avrasya büyük yol aldı

Avrasya büyük yol aldı

Avrasya Üniversitesi, 2016-2017 eğitim öğretim yılında da büyümeye, öğretim kalitesini geliştirmeye ve ulusal ve uluslararası akademik çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

A+A-

Üniversite bünyesinde eğitim öğretim gören öğrenci sayısının her geçen yıl arttığını ifade eden Prof. Dr. Aşkın ASAN “Avrasya Üniversitesi ülkemizin her coğrafyasından öğrencilere ev sahipliği yapıyor. Bu yıl 15 yeni bölüm açtık. Türkiye’nin en yaşanabilir şehri seçilen Trabzon’da bulunan ve eşsiz güzelliğe sahip yerleşkelerimizle öğrencilerin ilgi odağı olduk. Üniversitemiz vatanımıza hayırlı evlatlar yetiştirmeye devam edecek” dedi.

Öğrenci Sayısı gittikçe artıyor.

Asan “Öğrenci sayımız 2011 yılından itibaren artarak devam ediyor. Bu dönem 2400 öğrenci bizi tercih etti. Kayıtlarımız devam etmekte. Ek kontenjanlar, dikey ve yatay geçiş ile kayıt olacak öğrencileri de düşündüğümüzde 7000’e yaklaşan öğrenciye eğitim imkânı sağlayacağız. Yabancı uyruklu öğrencilerin de tercih ettiği üniversite olmak bizi heyecanlandırdı” dedi.

 

Yeni bölümler açtık.

Prof. Dr. Aşkın Asan “Üniversitemiz büyüyor ve gelişiyor. 2 Doktora 12 Yüksek lisans 33 4 yıllık lisans, 45 ön lisans programı olmak üzere toplam 92 programla Avrasya Üniversitesi olarak iyi yetişmiş, donanımlı, alanlarında uzman gençleri ülkemiz hizmetine sunmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.Üniversitemizin büyümesine büyük katkısı olan değerli bakanım Sayın Süleyman Soylu’ya da tüm Avrasya ailesi olarak şükranlarımızı bir kez daha sunuyorum” dedi.

Sağlık Bilimleri Fakültemiz gittikçe daha güçleniyor.

Rektör Asan “Sağlık Bilimleri Fakültemiz bünyesinde 6 yeni bölüm açtık. Bu yıl ilk öğrencilerimizi aldık. Sağlık alanında üniversitemiz fark yaratıyor. Daha önce Çocuk Gelişimi, Spor Bilimleri ve Hemşirelik olmak üzere 3 bölümümüz vardı. Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Odyoloji, Ebelik, Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmetler olmak üzere 6 bölüm daha açtık. Akademik kadromuzu güçlendirdik. Alt yapımızı güçlendirerek hazırlıklarımızı tamamladık” dedi.

Araştırma ve Uygulama Merkezleri kurduk.

Asan “Araştırma ve Uygulama Merkezlerimiz oldukça önemli. 3 merkezimizin yönetmeliği Resmi Gazete ’de yayınlandı.  Kadın yaşamı, geleceği ve sorunlarına bölgesel ve evrensel çözümler getirme amacıyla kurulan Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezimiz önümüzdeki yıllarda oldukça etkin çalışmalar yürütecek. Anne üniversitesi projemiz ile UNESCO’ya başvuru yaptık. Yine bağımlılıkla mücadelede önleme, zarar azaltma, bilgi toplama ve değerlendirme gibi farklı aşamalarında hizmet veren Bağımlılıkla Mücadele alanında oluşturduğumuz merkezimizle çalışmalarımızın hızını sürdüreceğiz. Geçtiğimiz dönem 5000 lise öğrencisine ulaştık. Merkezimiz liselere yönelik farkındalık eğitimlerinde kullanılacak öğretim materyali geliştirmiştir. İç-dış göçler ve uluslararası göç hareketlerinin sosyal, ekonomik ve kültürel boyutları konusunda çalışmalar yürütecek olan Göç Sorunları Araştırma Merkezimiz resmi ve özel kuruluşlar ile işbirliği içinde çalışacak ve göçe ilişkin sorunlara çözüm önerileri geliştirecek” dedi.

 

Üniversitemiz vatanına, bayrağına ve milletine bağlı nesiller yetiştiriyor.

Prof. Dr. Aşkın ASAN “Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Avrasya Üniversitesi Senatosu olarak; 15 Temmuz 2016 gecesi milletimizin hukukuna ve demokrasimize karşı girişilen ihanet hareketini nefretle kınadık. Avrasya ailesi olarak bayraklarımızla meydanlardaydık ve demokrasi nöbeti tuttuk. Devletimizin, demokrasimizin ve milletimizin emrinde bulunduğumuzu meydanlardan haykırdık. Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti başkanımız Ömer Yıldız 15 Temmuz şehitlerinin ve tüm şehitlerimizin çocuklarına 4 yıl boyunca ücretsiz eğitim vereceğimizi ilan etti. Üniversitemiz şer odaklarına hiçbir şekilde geçit vermemiş Türkiye’nin en güvenli üniversitesidir. Bu aziz vatanın ecdadımızdan bizlere emanet olduğunun idraki içinde, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içindeyiz. Tek millet,tek bayrak, tek vatan ve tek devlet ilkeleri etrafında kenetlenen nesiller yetiştiriyoruz. Bundan dolayı velilerimizin içi çok rahat. Çocuklarını güvenle bize teslim ediyorlar” dedi.